TFM wchodzi w branżę robotyki i automatyki

Udostępnij:

Robotyka i automatyka procesów produkcyjnych to nowy dział uruchomiony w firmie Technologie Formowania Metali, która została autoryzowanym dystrybutorem cobotów TM Robot na rynku polskim.

Firma Techman Robot (TM Robot) to ceniony na całym świecie producent cobotów ze zintegrowanym systemem wizyjnym. Teraz te roboty współpracujące będą dostępne również na rynku polskim, a ich oficjalnym dystrybutorem została firma Technologie Formowania Metali, dzięki czemu poszerzyła ona swoje portfolio również o branżę robotyki i automatyki przemysłowej.Pod marką TFM Robotics oferowane są roboty współpracujące wyposażone w kamery pozwalające na inteligentną pracę stanowiskową, co znacznie zwiększa funkcjonalność pracy w porównaniu z tradycyjnymi cobotami. Przenoszenie detali, obsługa maszyn czy montaż elementów to niektóre z czynności, jakie za pośrednictwem tych urządzeń mogą być realizowane. Natomiast zintegrowany system wizyjny rozszerza możliwości o m.in. dopasowanie wzoru, lokalizację obiektu, odczyt kodów kreskowych czy rozpoznawanie kolorów.

Technologie Formowania Metali dystrybuują roboty współpracujące jako niezależne urządzenia, jak również jako integralnie współdziałające z dystrybuowanymi przez firmę maszynami.


TOP w kategorii
Źródło: TFM

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również