Tokarko-szlifierka do kół zębatych

tokarko-szlifierka Emag © Emag

Udostępnij:

Olbrzymia liczba sztuk i bardzo wysoka jakość elementów to od dziesięcioleci główne cechy produkcji przekładni samochodowych. Rozwój rynku i technologii następują jednak coraz szybciej. Co producenci przekładni z rynku OEM i ich dostawcy robią w swoich obszarach produkcji, aby uwzględnić ten rozwój? Jedną z najbardziej skutecznych odpowiedzi na to pytanie przychodzi od EMAG Maschinenfabrik: jej seria VLC oferuje klientom wielofunkcyjne obrabiarki, które szybko wykonują obróbkę na twardo elementów przekładni. 

Firma Emag dodała kolejny element do swojego portfolio: tokarko-szlifierkę VLC 200 GT do obróbki samochodowych kół zębatych. Przynosi ona korzyści nie tylko przez realizację bardzo wydajnych procesów toczenia i szlifowania w jednym zamocowaniu, ale również przez doskonałą relację ceny do wydajności.Prostota obsługi nowej obrabiarki daje wymierne postępy w wydajności. Najpierw obrabiarka jest bardzo szybko ładowana za pomocą zintegrowanego wrzeciona pick-up, klasycznego rozwiązania Emag. Gdy wrzeciono z przedmiotem osiągnie pozycję obróbki, proces zaczyna się od wstępnego toczenia na twardo kołnierza i szybko po nim wiercenia otworu. Pozostaje tylko kilka mikrometrów materiału, który pozostaje do usunięcia z koła zębatego. Oznacza to, że kolejny proces szlifowania za pomocą tarczy korundowej lub CBN trwa znacznie krócej.

Jednocześnie jakość obróbki również zyskuje przez połączenie toczenia i szlifowania. W rezultacie można uzyskać na VLC 200 GT powierzchnie o średniej wysokości wierzchołków do wgłębień nierówności Rz o wartości mniejszej niż 1,6 mikrometrów. Dodatkowo nowe urządzenie oferuje wiele innych zastosowań zależnie od wymagań: wrzeciona do szlifowania wewnętrznego i zewnętrznego, bez rowkowego narzędzia tokarskiego, blokowego uchwytu narzędzi oraz sprawdzonego EMAG rewolweru narzędziowego na 12 pozycji.

Źródło: Emag

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również