Trzpienie do łatwego montażu – GN 413

Reklama
Reklama

Firma ELESA+GANTER wzbogaciła gamę trzpieni o model ułatwiający montaż. Nowy produkt jest dostępny w dwóch wariantach – stalowym (GN 413) i nierdzewnym (GN 413-NI). Do wkręcenia trzpienia nie potrzeba narzędzi, a łatwość montażu sprawia, że nadaje się on do zastosowania wszędzie tam, gdzie ilość dostępnego miejsca jest ograniczona. Korpus trzpienia może być całkowicie wkręcony w otwór gwintowany, a pierścień odciągowy można złożyć.

Zasadniczą cechą wyróżniającą modele GN 413 jest konstrukcja korpusu, który jest gwintowany na całej swojej długości. Może on być wykonany ze stali oksydowanej na czarno lub ze stali nierdzewnej AISI 303 w przypadku modelu GN 413-NI. Pozostałe elementy, takie jak trzpień, sprężyna i pierścień odciągowy, w obu przypadkach wykonane są ze stali nierdzewnej.

Reklama

Unikatowa konstrukcja korpusu wpływa również na montaż samego trzpienia, ponieważ nie wymaga użycia dodatkowego narzędzia. Trzpień GN 413 wkręcamy w otwór gwintowany za pomocą pierścienia odciągowego, który jest blokowany w rowku wykonanym w korpusie. Jeżeli istnieje taka konieczność połączenie możemy zabezpieczyć nakrętką kontrującą ISO 8675. Wersje z przeciwnakrętką oznaczane są indeksem AK i CK.

Trzpień GN 413 i GN 413-NI mogą być standardowo wykonane w dwóch wersjach:
- bez blokady pozycji odwiedzionej- wersje A i AK,
- z blokadą w pozycji odwiedzionej- wersja C i CK.

Powiązane firmy

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama