Udoskonalone ramię pomiarowe Faro QuantumS

Preview
Faro
Reklama
Reklama

Firma FARO, dostawca rozwiązań pomiarowych i obrazujących 3D w dziedzinach: metrologia przemysłowa, projektowanie produktów, BIM/CIM w budownictwie, bezpieczeństwo publiczne/badania kryminalistyczne oraz zastosowań systemów wizyjnych 3D, wprowadza nowe ramię pomiarowe FARO QuantumS FaroArm. Nowy produkt umacnia firmę na pozycji lidera pod względem wartości i wydajności w procesie kontroli jakości produkcji.

Wydajność i trwałość
Ramię QuantumS jest certyfikowane zgodnie z normą ISO 10360 -12: 2016, najbardziej rygorystyczną międzynarodową normą jakościową dotyczącą pomiarów, jaka istnieje. W odróżnieniu od innych norm regionalnych, takich jak VDI/VDE 2617, określa ona spójne, krytyczne procedury testowania, które umożliwiają obiektywne porównywanie wydajności dowolnych i wszystkich przegubowych współrzędnościowych urządzeń pomiarowych. Poza tym ramię QuantumS wyznacza nowy standard wytrzymałości, spełniając wymogi norm Międzynarodowej Komisji Elektrotechnicznej (IEC 60068-2) w zakresie odporności na wstrząsy, wibracje i naprężenia termiczne. Ramię QuantumS, wyposażone w głowicę skanującą FAROBluTM Laser Line Probe HD, kontynuuje tradycję firmy FARO, zapewniając maksymalną spójność pomiarów zarówno kontaktowych, wykonywanych bezpośrednio przy częściach, jak i bezkontaktowych w każdym środowisku roboczym. W rezultacie firma FARO umacnia swoją pozycję lidera w dziedzinie poprawy wydajności użytkowników końcowych, ponieważ jej produkty umożliwiają szybsze rejestrowanie większej liczby drobnych szczegółów niż jakiekolwiek inne porównywalne urządzenia na rynku.

Użyteczność 
Zaawansowany interfejs człowiek-maszyna i poprawiona ergonomia czynią z ramienia FARO QuantumS wirtualne przedłużenie ludzkiej ręki i zmniejszają wysiłek i zmęczenie operatora. Radykalny wzrost komfortu i mobilności zwiększa wydajność operatora, umożliwiając ciągłą pracę przez dłuższy czas w ciągu dnia.

Mobilność
Ramię QuantumS rozwija koncepcję prawdziwej mobilności, zwiększając zasięg nawet o 40%. Zaawansowana łączność bezprzewodowa gwarantuje, że niezawodność skanowania i sondowania bez użycia przewodów jest porównywalna do skanowania i sondowania z użyciem przewodów. Co więcej, dostępność dwóch wymienialnych w trakcie pracy akumulatorów umożliwia ciągłą pracę w dowolnym miejscu hali fabrycznej bez zewnętrznego zasilania.

– Firma FARO jest niezwykle dumna z zajmowanej pozycji lidera rynku, oferując ramię pomiarowe FAROArm, które jest o 25% dokładniejsze niż jakiekolwiek dotychczasowe ramię. To nasze najbardziej wytrzymałe ramię FAROArm w historii, które spełnia najbardziej rygorystyczne ogólnoświatowe normy jakościowe – uważa dr Simon Raab, prezes i dyrektor generalny firmy FARO. – Nieustannie dążymy do podnoszenia standardu relacji wartość/wydajność w dziedzinie pomiarów wielkogabarytowych, łącząc awangardową użyteczność, najlepszą w klasie wydajność i ceny odpowiadające wartości. Nowy wymiar współdziałania użytkownika, zwiększona mobilność i obsługa rozwiązania Super 6DoF znacznie ułatwiają obsługę, zarówno pod względem indywidualnego komfortu, jak i wydajności.

Ramię pomiarowe QuantumS FaroArm jest już dostępne w sprzedaży.

Reklama

Źródło: Faro

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama