Uniwersalna frezarka firmy JAFO na targach STOM 2018

targi STOM 2018, JAFO © MM Magazyn Przemysłowy

Udostępnij:

Podczas targów STOM 2018 Jarocińska Fabryka Obrabiarek prezetuje frezarki serii FNJB, które charakteryzują się nowoczesnym designem oraz sporymi możliwościami obróbczymi.

Cechuje je m.in. wysoka sztywność, duża przestrzeń obróbcza, duża uniwersalność, łatwość obsługi, wysoka dokładność i przede wszystkim niezawodność. Zastosowane w nich nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne pozwalają na dynamiczną i ekonomiczną obróbkę w procesie skrawania.Zalety oraz uniwersalność pozwalają na ich eksploatację zarówno we wszelkiego typu narzędziowniach, prototypowniach, warsztatach szkolnych czy działach utrzymania ruchu jak i w seryjnej produkcji. Układ korpusowy, połączony prowadnicami pod kątem 27° przesuwnymi względem siebie, pozwala na uzyskanie dużej przestrzeni obróbczej przy zachowaniu wymaganej sztywności.

Głowica wrzecionowa umieszczona z boku belki w połączeniu z możliwością jej skręcenia pozwala na pracę wrzecionem pionowym, a także w układzie frezarki poziomej. Głowice wrzecionowe ze stożkiem ISO 40 wg DIN2080 (opcja DIN 69872) mogą być wyposażone w pneumatyczno-hydrauliczny system mocowania narzędzia. Mogą posiadać pinolę z wiertarskim wysuwem lub dodatkowo z kółkiem do precyzyjnego wysuwu pinoli. W napędzie wrzeciona zastosowano silnik asynchroniczny o mocy 7,5 kW zasilany przemiennikiem częstotliwości, współpracujący z dwuzakresową przekładnią, pozwalający na bezstopniową regulację prędkości obrotowych wrzeciona.


TOP w kategorii
Źródło: JAFO

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również