Uniwersalne czujniki bezprzewodowe

© Turck

Udostępnij:

Firma Turck wprowadziła na rynek nowe, przemysłowe czujniki bezprzewodowe serii Q45.

Urządzenia występują w kilku wersjach. Opisywane czujniki przeznaczone są do detekcji fotoelektrycznej (tryb odbiciowy zbieżny, refleksyjny z polaryzacją wiązki oraz światłowodowy), ale jednym z proponowanych modułów jest interfejs zdalny umożliwiający podłączenie praktycznie dowolnego sygnału (styk, PNP lub NAMUR).

Kompletny system detekcji składa się z bramy komunikacyjnej będącej punktem centralnym sieci radiowej pracującej w topologii gwiazdy oraz czujników bezprzewodowych. Ich liczba może się wahać od kilku do ponad czterdziestu. Przy większej ich liczbie moduł bazowy komunikuje się z urządzeniami nadrzędnymi za pomocą interfejsu szeregowego.

Zasięg systemu pracującego na paśmie 2,4 GHz wynosi 1 km w linii widzenia, natomiast czas odpowiedzi to 250 ms. Urządzenia charakteryzują się również tymi samymi cechami, jak cała rodzina rozwiązań bezprzewodowych SureCross: bezpiecznym protokołem, monitorowaniem stanu połączenia radiowego, możliwością pracy kilku sieci w jednym miejscu czy odpornością na zakłócenia pasma. Nowy system detekcji firmy Turck nadaje się do wszystkich aplikacji, w których rozwiązania kablowe są niewygodne lub niemożliwe do zastosowania. Mogą to być na przykład różnego rodzaju stoły obrotowe lub ramiona robotów.www.turck.pl

Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również