Urządzenie pomiarowe FAG SmartCheck

©

Udostępnij:

FAG SmartCheck jest niezależnie działającym, kompaktowym systemem pomiarowym o modułowej strukturze przeznaczonym do ciągłego monitorowania maszyn w czasie rzeczywistym z użyciem opatentowanej technologii diagnozowania.

Ponieważ system może monitorować zarówno parametry klasyczne, jak i parametry oparte na pomiarach drgań, oferuje on liczne opcje, bez których nie można sobie wyobrazić przyszłych schematów monitorowania stanu maszyn. Zapewnia to zoptymalizowaną wartość dodaną w każdej branży.

Korzyści eksploatacyjne:
·    niezawodne monitorowanie stanu maszyn w czasie rzeczywistym,
·    inteligentne monitorowanie przebiegu procesu,
·    łatwość instalacji,
·    intuicyjne sterowanie pracą,
·    długotrwałe przechowywanie danych historycznych,
·    elastyczny, rozszerzalny system.

Dzięki niskim kosztom zakupu jest on opłacalny także w zastosowaniu do mniejszych urządzeń.
FAG SmartCheck łatwo zainstalować, jest prosty w obsłudze i przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji urządzeń. Stanowi nieskomplikowane i opłacalne rozwiązanie dla wielu aplikacji, np. przesiewacze wibracyjne, silniki elektryczne, pompy czy kompresory. Inteligentny system pomiarowy, uczący się normalnych warunków pracy urządzenia, umożliwia rozpoznanie rzeczywistego stanu maszyny i zapewnienie jej niezawodności. Można rejestrować parametry, jak np. temperatura, prędkość czy obciążenie silnika, skorelowane z sygnałami drganiowymi. W urządzeniach, które znajdują się w miejscach odległych, jak na przykład pompy ochrony powodziowej czy zbiorniki retencyjne, FAG SmartCheck umożliwia zdalny nadzór. Bez konieczności przebywania na miejscu użytkownicy mogą być stale informowani o stanie swoich urządzeń i mogą w przypadku alarmu podjąć niezwłocznie działania zapobiegawcze.Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również