Veolia wybuduje dla ArcelorMittal Poland stację zmiękczania wody

logo Veolia © Veolia

Udostępnij:

Innowacyjne rozwiązanie szyte na miarę potrzeb klienta, jakiego do tej pory nie było na polskim rynku, dotyczy kontraktu jaki podpisała Veolia z ArcelorMittal. Mowa o formule DBFOM (Design–Build–Finance-Operate-Maintain).

Zgodnie z umową, Veolia zaprojektuje, sfinansuje, wybuduje i przez 10 lat będzie eksploatować stację zmiękczania wody na terenie zakładu ArcelorMittal Poland w Krakowie. Wydajność instalacji wyniesie 200 m3/h, a zmiękczana w niej woda będzie wykorzystywana przez zakład do celów produkcyjnych. Generalnym wykonawcą oraz dostawcą technologii jest Veolia Water Technologies.Współpraca będzie opierać się na innowacyjnym modelu DBFOM (Design–Build–Finance-Operate-Maintain, czyli Projekt, Budowa, Finansowanie, Zarządzanie, Utrzymanie), dzięki któremu zarówno nasz nowy partner, jak i docelowi klienci końcowi, zyskają gwarancję bezpieczeństwa w zakresie realizacji działań. Veolia bierze na siebie 10-letnią odpowiedzialność za to, by stacja zmiękczania wody działała na najwyższym poziomie efektywności, a wszystkie zaangażowane strony miały wymierne korzyści wynikające z przyjętego rozwiązania – komentuje Alexandre Farion, członek zarządu, dyrektor handlowy Grupy Veolia. – Dla Veolii istotnym obszarem działalności jest wdrażanie rozwiązań z zakresu gospodarki o obiegu zamkniętym. Nasze perspektywiczne podejście czyni z nas dobrego partnera zarówno dla jednostek samorządu terytorialnego, jak i dla przemysłu, czyli takich firm jak ArcelorMittal.

Zastosowane rozwiązania technologiczne są jednymi z najbardziej efektywnych i najnowocześniejszych technologii do uzdatniania i zmiękczania wody, dostępne obecnie na świecie. Będzie to pierwsza w Polsce instalacja wysokoefektywnej flotacji wody powierzchniowej SPIDFLOW. Jej działanie polega na eliminacji zanieczyszczeń poprzez wynoszenie ich przez unoszące się ku powierzchni wody pęcherzyki sprężonego powietrza. W połączeniu z flotacją ciśnieniową została zastosowana również technologia odwróconej osmozy polegająca na filtrowaniu wody przez niezwykle cienkie pory membranowe. Dzięki temu zapewnimy naszemu partnerowi 100% niezawodności i bezpieczeństwo produkcji stali, co było naszym priorytetem nr 1 podczas projektowania instalacji – dodaje Dariusz Jasak, prezes zarządu Veolia Water Technologies.

Źródło: Veolia

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również