VERO-S do elastycznego mocowania detali

© SCHUNK

Udostępnij:

Czas przezbrojenia decyduje o elastyczności systemu produkcyjnego - im jest krótszy, tym mniejsze są straty powstałe podczas oczekiwania na przezbrojenie i ustawienie maszyny. System bazująco-mocujący VERO-S firmy SCHUNK jest odpowiedzią na potrzeby zakładów produkcyjnych w zakresie przezbrojenia maszyn.

VERO-S stanowi idealne rozwiązanie, gdy elementy mocujące i przedmioty obrabiane muszą być wymianiane szybko, pewnie i precyzyjnie. Dzięki temu systemowi możliwa jest oszczędność czasu - mocowanie i pozycjonowanie detalu przebiegają poza maszyną, w trakcie trwania procesu produkcyjnego. Jest to także system uniwersalny, pozwalający na bieżące zastosowanie urządzeń mocujących na dowolnej ilości maszyn.Zalety systemu bazująco-mocującego VERO-S to prostota i uniwesalność, szybkość wymiany, stabilność, dokładność, siła i pewność mocowania oraz szczelność i odporność na zanieczyszczenia.

Dzięki opatentowanemu systemowi szybkiego, stabilnego mocowania, VERO-S osiąga siły dociągające do 9 kN.  Z aktywowaną funkcją turbo, zintegrowaną w każdym module, siła dociągająca wzrasta nawet do 40 kN. Powoduje to wzrost stabilności całego mocowania. Mechaniczne zamykanie modułów na trzpieniach palety odbywa się za pomocą sprężyn zaciskowych, co gwarantuje pewne, bezenergetyczne mocowanie obrabianych elementów. Otwieranie następuje w wyniku podania sprężonego powietrza o ciśnieniu 6 bar, przy jednoczesnym oczyszczeniu modułów.

www.schunk.com

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również