W samym centrum obrabiarki – igus na targach Mach-Tool

ITM Polska, przemysł 4.0, smart industry, automatyzacja produkcji © MTP

Udostępnij:

Wielkimi krokami zbliża się największe w Polsce, doroczne spotkanie branży producentów obrabiarek. Nie zabraknie na nim firmy igus, która zaprezentuje się w dniach 4-7 czerwca w Poznaniu pod hasłem: „igus: koszty w dół, technologia w górę”.

W portfolio lidera technologii trybopolimerowych znajduje się cała gama rozwiązań dla branży obrabiarkowej. Oferta firmy - tylko w zakresie ciętych przewodów - obejmuje 1400 pozycji, oprócz tego ponad 4000 gotowych, konfekcjonowanych przewodów do serwonapędów. W dodatku igus ma możliwość produkcji przewodów specjalnych, według projektu i życzeń klientaNa poznańskich targach skupimy się na pokazaniu szerokiej gamy produkowanych przez nas elementów, które znajdują zastosowanie w obrabiarkach. Zaprezentujemy też gotowe systemy zasilania, które znacząco skracają procesy projektowania i montażu maszyn przez naszych klientów. Pokażemy, jak nasze komponenty funkcjonują w obrabiarkach i jak możemy usprawnić technologię lub obniżyć koszty – mówi Karol Lenkiewicz Manager Produktu readychain i readycable igus Polska.

Na poznańskich targach firma zaprezentuje wiele nowości z gamy prowadników kablowych, które zapewniają bezpieczne prowadzenie przewodów na obrabiarkach. W tym kontekście szczególnie istotne są systemy readychain, które pozwalają na szybką i łatwą instalację systemu zasilania na maszynie, z gwarancją poprawnego ułożenia kabli. Dlatego ważnym elementem stoiska targowego będzie taki właśnie system readychain, ze stelażem montażowym i dodatkowymi elementami konstrukcyjnymi – demonstrujący możliwości techniczne rozwiązań igusa. 

Firma jest też znanym na rynku producentem łożysk z polimerów. Również w tym przypadku zastosowania technologii firmy mogą być bardzo szerokie. – Na Targach Mach-Tool zobaczyć będzie można m.in. nasze prowadnice ślizgowe i tuleje. Zaprezentujemy też, jak najlepiej zastosować je w obszarze tworzonej przez nas i promowanej niskokosztowej automatyzacji – wyjaśnia Karol Lenkiewicz. – Zademonstrujemy to na przykładzie systemu robolink, wyposażonego w ramiona przegubowe o różnych długościach i rozmiarach.

Będzie to jedna z kilku maszyn, która pracować będzie na stoisku igusa. Znajdzie się na nim także kartezjański robot delta oraz obrabiarka, produkująca przy pomocy naszych komponentów… popcorn. Branża obrabiarek jest jednym z największych odbiorców technologii, tworzonych przez firmę. W związku z tym poznańskie targi mają dla niej duże znaczenie. Dlatego też stoisko igusa będzie zaaranżowane w zupełnie nowy sposób. Jak będzie wyglądać? – Tego nie zdradzę. Zapraszam do Poznania na nasze stoisko: sektor G, hala 5, nr 91. Tworzymy specjalistyczne technologie w bezpośrednim kontakcie z naszymi klientami. Nasze stoisko będzie tego dowodem – mówi Karol Lenkiewicz.Źródło: igus Polska

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również