Wciągnik pneumatyczny ultra niskiego prześwitu

© wciągnik

Udostępnij:

Wciągnik pneumatyczny ultra niskiego prześwitu TCR-12000-ULHR jest konstrukcją przystosowaną do unoszenia obciążeń o maksymalnej dopuszczalnej wadze 12 000 kg.

Specjalna konstrukcja wózka zapewnia minimalny możliwy prześwit, dzięki czemu znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie ważna jest oszczędność miejsca, m.in. na platformach wiertniczych, liniach montażowych, w elektrowniach, rafineriach lub kopalniach.Wciągnik projektowany jest z myślą o pracy w trudnych i wymagających warunkach. Jego konstrukcja, jak i wykorzystane materiały dają możliwość certyfikacji ATEX do pracy w 2 strefie, a po kilku niewielkich modyfikacjach również w 1 strefie zagrożenia wybuchem.

Nad bezpieczeństwem pracowników obsługujących wciągnik czuwa montowany w standardzie silnik pneumatyczny TOKU wraz z przekładnią planetarną, automatycznym wewnętrznym hamulcem tarczowym, jak i górne oraz dolne włączniki krańcowe, haki z blokadą bezpieczeństwa, oraz łańcuch zgodny z normą EN818-7. Minimalizowanie zagrożeń oraz wieloletnią wytrzymałość zapewnia odlewana stalowa obudowa, dzięki wewnętrznemu wytłumieniu, redukująca głośność pracy urządzenia do 80 db(A).

W opcjonalnym wyposażeniu, wciągnik można wyposażyć m.in. w system FESTOON, wózek przegubowy, zderzaki, napęd z przekładnią zębatą, oraz radiowe urządzenie sterujące. W razie potrzeby istnieje możliwość dostosowania do pracy w warunkach morskich.Producentem wciągnika jest firma Red Rooster Poland zajmująca się wynajmem, sprzedażą oraz serwisowaniem urządzeń dźwigowych.

Źródło: Red Rooster

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również