Wózek transferowy AutoMAG MOVER

© PROMAG

Udostępnij:

PROMAG wprowadził do swojej oferty nowy wózek transferowy o nazwie AutoMAG MOVER. Urządzenie - w połączeniu z systemem gęstego składowania z wózkami wahadłowymi AutoMAG Shuttle oraz przenośnikami pionowymi AutoMAG Lift - pozwala całkowicie wyeliminować wózki widłowe z obszaru magazynowania towarów, a tym samym stworzyć w pełni automatyczny i autonomiczny system składowania. Dzięki tej innowacji PROMAG jest obecnie jedyną polską firmą, która projektuje, produkuje, montuje i serwisuje w pełni automatyczne magazyny.

- Automatyczny system magazynowy PROMAG, to nasz autorski pomysł, który jest rozwinięciem jednego z dotychczas oferowanych rozwiązań, a mianowicie półautomatycznego systemu gęstego składowania, wykorzystującego wózki wahadłowe AutoMAG Shuttle. W nowym systemie kluczową rolę odgrywają dwa zupełnie nowe rozwiązania, a mianowicie wózek transferowy AutoMAG MOVER oraz przenośniki pionowe AutoMAG Lift. Udało nam się stworzyć niezwykle wydajny i w pełni automatyczny system magazynowania, pozwalający zwiększyć powierzchnię składowania towarów o około 30% w stosunku do regałów wjezdnych i aż o 80% w porównaniu do konwencjonalnych regałów rzędowych, a przy tym zdecydowanie przyspieszyć czas realizacji operacji intralogistycznych – mówi Karolina Tokarz, Prezes Zarządu, Naczelny Dyrektor PROMAG S.A.Magazyn bez magazyniera – jak działa rozwiązanie PROMAG?

  • Jednostka ładunkowa dostarczana jest do automatycznego systemu składowania przez przenośnik poziomy.
  • Po sprawdzeniu parametrów jednostki ładunkowej przez bramkę obrysu, paleta trafia następnie do przenośnika pionowego AutoMAG Lift.
  • AutoMAG Lift dostarcza ładunek na wymagany poziom w bloku regałowym.
  • Po osiągnięciu przez jednostkę ładunkową określonego poziomu składowania, przy przenośniku pionowym na własnym torowisku na paletę czeka wózek transferowy AutoMAG MOVER wraz z wózkiem wahadłowym AutoMAG Shuttle
  • Paleta poprzez przenośnik łańcuchowy przemieszczana jest na wózek transferowy, a następnie wraz z wózkiem AutoMAG Shuttle jest transportowana wzdłuż bloku regałowego aż do momentu osiągnięcia pozycji naprzeciw wyznaczonego kanału.
  • W tej pozycji AutoMAG MOVER zwalnia wózek wahadłowy, który wjeżdża razem z jednostką ładunkową do wnętrza kanału regałowego.
  • AutoMAG MOVER przemieszcza się do przenośnika pionowego w celu pobrania kolejnej jednostki ładunkowej.

Jeżeli realizowane są tylko zadanie związane z załadunkiem konkretnego kanału w bloku regałowym, wówczas wózek wahadłowy AutoMAG Shuttle pozostaje w zdefiniowanej lokalizacji, natomiast AutoMAG MOVER przemieszcza się do przenośnika pionowego w celu pobrania kolejnej jednostki ładunkowej. Zasada rozładunku kanału w bloku regałowym odbywa się analogicznie, w odwrotnej kolejności zadań.
W przypadku konieczności zmiany kanału na tym samym poziomie składowania AutoMAG MOVER przemieszcza i pozostawia wózek wahadłowy w nowej lokalizacji, a następnie przemieszcza się do przenośnika pionowego by pobrać paletę i przekazać ją na wózek wahadłowy, który transportuje ją do nowej lokalizacji.

Gdy ładunek ma trafić do kanału regałowego znajdującego się na innym poziomie składowania, wówczas następuje transport pionowy AutoMAG MOVERA wraz z wózkiem wahadłowym przy udziale przenośnika AutoMAG Lift. Kolejne zadania odbywają się identycznie jak we wcześniejszych przypadkach.

System umożliwia również przemieszczanie palet wewnątrz bloku regałowego w celu np. porządkowania lub przygotowania palet do wysyłki.

Nie tylko do chłodni i mroźni
Automatyczny magazyn PROMAG bazuje na systemie gęstego składowania, dlatego jest rekomendowany przez producenta m.in. właścicielom chłodni oraz mroźni z uwagi na wysokie koszty związane z koniecznością utrzymywania niskiej temperatury, a także firmom z branży mleczarskiej i producentom napojów. Zdaniem projektantów i inżynierów PROMAG znakomicie sprawdza się jednak nie tylko w branży spożywczej, ale we wszystkich magazynach, gdzie wymagane jest zachowanie efektywnej rotacji towarów w systemie FIFO, magazynach ze stosunkowo mało zróżnicowanym asortymentem oraz tam, gdzie rotacja towaru jest szybka, a tempo pracy wysokie.

www.promag.pl

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również