Wózki czołowe z nowym stanowiskiem pracy operatora

©

Udostępnij:

Jungheinrich, światowy producent sprzętu magazynowego, na targach CeMAT 2014 w Hanowerze zaprezentuje nowe koncepcje technologiczne związane z miejscem pracy operatora. Ergonomia, bezpieczeństwo i wydajność to trzy podstawowe aspekty, które od zawsze są „oczkiem w głowie” koncernu z Hamburga.

Celem firmy było stworzenie optymalnego środowiska pracy dla operatora wózka widłowego. Dlatego udoskonalono całą kabinę, a nie tylko jej poszczególne elementy.

Duo-Pilot
Jedną z innowacji są nowe dźwignie sterujące Duo-Pilot, zintegrowane z regulowanym podłokietnikiem, która umożliwiają operatorowi wykonywanie wszystkich funkcji z precyzją i wyczuciem. Duo-Pilot można dowolnie skonfigurować, dopasowując go do wymagań operatora i modelu wózka.

Lepsza widoczność dzięki kompaktowemu masztowi
I tak już dobrą widoczność udało się dodatkowo poprawić dzięki zainstalowaniu nowej koncepcji masztu. Wszystkie łańcuchy i przewody zostały umieszczone za profilami, a cała rama stała się znacznie „szczuplejsza”. Operator ma na oku nie tylko ładunek ale również całe otoczenie wózka.

Wielofunkcyjny wyświetlacz informuje operatora o wszystkich „ważnych wydarzeniach”. Na wyświetlaczu pojawiają się tylko te informacje, które są istotne w danej chwili.

Panel obsługi posiada przyciski, które można dowolnie skonfigurować, np. przypisując je wybranym systemom wspomagającym operatora.

Oprócz aspektów ergonomicznych zwrócono również uwagę na rozwiązania praktyczne. Nowe miejsce pracy posiada teraz spory schowek w podłokietniku i gniazdo USB, który może się przydać np. w celu doładowania telefonu komórkowego.


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również