Współpraca firmy Remmert i WiCAM w zakresie intralogistyki

Preview
Remmert
Reklama
Reklama

Firma Remmert ma wplanch nawiązać jeszcze bardziej bliski kontakt z producentem oprogramowania – firmą WiCAM. Obydwaj partnerzy podjęli decyzję o nawiązaniu strategicznej współpracy i podali tę informację do publicznej wiadomości podczas Blechexpo 2019 w Stuttgarcie. W planach mają opracowanie i wdrażanie kompleksowych koncepcji przepływu materiałów.

Celem współpracy jest zaoferowanie przedsiębiorstwom z sektora obróbki blachy dokładnie dopasowanych, inteligentnych rozwiązań z zakresu automatyzacji i intralogistyki, które będą bezpośrednio podłączone do istniejącego systemu ERP. Główna aplikacja przejmie przy tym całe sterowanie produkcją. Rozwiązania i produkty obydwu firm można wdrażać niezależnie od producenta zewnętrznych maszyn. Dzięki opracowaniu ustandaryzowanych interfejsów do systemu ERP lub systemu planowania i sterowania produkcją oraz standaryzacji przepływu informacji o wszystkich uczestniczących programach, cały proces zostanie uproszczony. W ten sposób znacząco zmniejszą się wydatki klientów w procesie projektowym. W przypadku gdy wymagania względem systemu wzrosną, będzie można go modułowo rozbudowywać, również o odpowiednie oprogramowanie.

Reklama

- Nasi klienci korzystają z połączenia naszej fachowej wiedzy, która pozwala na wymierny wzrost ich produktywności i wydajności. Poza tym w ramach projektu zyskują dwóch kompetentnych partnerów do rozmowy, którzy są profesjonalistami w swojej dziedzinie – mówi Timo Eigenblut, prezes firmy WiCAM. - Przy tym nasi użytkownicy mogą liczyć na większe bezpieczeństwo procesowe.

Również Stephan Remmert, prezes firmy Remmert, podkreśla zalety współpracy - Połączyły się dwa niemieckie przedsiębiorstwa, Remmert i WiCAM, które mają globalne nastawienie i aktywnie promują kompleksowe, przyszłościowe koncepcje w zakresie przepływu materiałów. Przy czym na pierwszy plan wysuwa się wykorzystanie synergii: „Dotychczasowe pomyślnie wdrożone wspólne rozwiązania i projekty dają podstawę do dalszej, efektywnej współpracy." Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom jeszcze lepszy serwis w zakresie kompleksowego przepływu materiałów, który pozwoli na ich rozwój w przyszłości.

Powiązane firmy

Reklama

Źródło: Remmert

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama