Wszechstronne gwintowniki do produkcji średnioseryjnych

Fanar, gwintowniki 800x © Fanar

Udostępnij:

Znajdujący się w ofercie firmy Fanar gwintownik 800X jest wersją rozwojową dobrze znanego i funkcjonującego na rynku od wielu lat gwintownika 800. Jego konstrukcja została radykalnie zmieniona, co umożliwiło poszerzenie pola zastosowań narzędzia do stali konstrukcyjnych i aluminium również o stale nierdzewne. 

Gwintownik produkowany jest ze stali kobaltowej HSSE oraz pokryty dwuwarstwową powłoką TN2 (AlTiN + TiN). Wszystkie te cechy czynią gwintownik 800X najlepszym wyborem dla krótkich i średnich serii produkcyjnych, oferując w dalszym ciągu korzystną relację ceny do jakości.Wykorzystane innowacyjne technologie produkcji gwarantują nawet dwukrotnie wyższą od dotychczasowej trwałość oraz wydajność obróbki.

Gwintowniki 800X występują w następujących wariantach:

– z rowkami śrubowymi do otworów ślepych o głębokości do 2,5xD

 

– ze skośną powierzchnią natarcia do otworów przelotowych o głębokości do 3xD

 

– z rowkami prostymi do obydwu rodzajów otworów o głębokości do 1,5xD

 

Zobacz na poniższym filmie różnice w wykonaniu oraz zastosowaniu wymienionych wariantów:

 

Źródło: Fanar

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również