Wysokociśnieniowe piece próżniowe

Seco/Warwick piec próżniowy © Seco/Warwick

Udostępnij:

Vector to piec próżniowy o modularnej budowie z wysokociśnieniowym chłodzeniem gazem (HPGQ). Używany jest nieprzerwanie od 20 lat przez profesjonalne firmy obróbki cieplnej na całym świecie, takie jak słoweńska hartownia usługowa MIHEU, która dzięki temu rozwiązaniu intensyfikuje produkcję i zagwarantuje wysoką jakość i powtarzalność rezultatów obróbki.

Vector był pierwszym rozwiązaniem SECO/WARWICK zakupionym przez MIHEU. Poprzednio słoweńska hartownia usługowa zakupiła piec wyposażony w unowocześniony proces technologiczny azotonawęglania gazowego i kontrolowanego azotowania SECO/WARWICK ZeroFlow. Zadowolenie z osiągniętych rezultatów, wiedzy eksperckiej i doświadczenia SECO/WARWICK było powodem kontynuacji współpracy i zakupu kolejnego urządzenia, i tak w pierwszym kwartale tego roku, MIHEU zakupił system Vector, którego dostawa nastąpi na przełomie 3 i 4 kwartału 2017.- Centrum obróbki cieplnej MIHEU, to firma z rodzinną tradycją, która swoją działalność rozpoczęła od małego warsztatu. Obecnie MIHEU cieszy się silną pozycją na arenie międzynarodowej, a zakres świadczonych usług stale się poszerza. Osiągnięcie takich wyników nie byłoby jednak możliwym bez współpracy z rzetelnymi partnerami oferującymi najlepsze, niezawodne i innowacyjne rozwiązania. Taką firmą jest SECO/WARWICK - powiedział Aleš Prikeržnik, dyrektor zarządzający w MIHEU.

Krótsze cykle, większa przepustowość oraz precyzyjna kontrola przebiegu procesu to tylko niektóre zalety wysokociśnieniowych pieców próżniowych projektowanych przez SECO/WARWICK wykorzystywanych na całym świecie.

- Celem SECO/WARWICK jest zapewnienie naszym partnerom najlepszych na świecie technologii oraz serwisu obróbki cieplnej. System VECTOR Universal High Pressure Quench, w który wyposażony zostanie MIHEU, to sztandarowy produkt technologiczny SECO/WARWICK, używany do szerokiego zakresu procesów obróbki cieplnej w tym hartowania i odpuszczania gazowego, wyżarzania, lutowania, odgazowywania - precyzuje Maciej Korecki, Vice-Prezes Segmentu Próżni w SECO/WARWICK.Vector, zaprojektowany przez SECO/WARWICK, to system cieszący się coraz większym zainteresowaniem. Przykładowo, Vector zwiększył moce produkcyjne firmy Jyoti Heat Treat Industries w Indiach, amerykańskiej grupy Hi TecMetal z Cleveland w Ohio, która jest dostawcą komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego, hydraulicznego i OEM, czy też firmy Service Heat Treating, Inc. Piece próżniowe SECO/WARWICK pracują na całym w świecie w wielu przemysłach, np. w lotniczym, energetycznym, narzędziowym, medycznym, maszynowym, motoryzacyjnym i w hartowniach usługowych przy produkcji jednostkowej i masowej.

Źródło: SECO/WARWICK

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również