Wystawa Firmowa DMG MORI Polska

©

Udostępnij:

Wystawa Firmowa DMG MORI Polska, która odbyła się w dniach 26 do 28 listopada 2013 r., była znakomitą okazją do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie obróbki metalu w praktyce. Odwiedzający nowoczesne centrum technologiczno-szkoleniowe w Pleszewie mogli na żywo ocenić możliwości obrabiarek z ekonomicznej serii ecoline produkowanych w zakładach FAMOT. W trakcie trzech dni prezentacje miały również firmy współpracujące z DMG MORI Polska.

Głównymi punktami programu wydarzenia były prezentacje obróbki na żywo na zaawansowanych technologicznie frezarkach, tokarkach i centrach obróbczych oraz bogaty program merytoryczny. Goście Wystawy mogli obejrzeć pokazy obróbki tokarskiej na maszynie NLX 2500 z osią Y oraz wysokowydajnej obróbki na automacie tokarskim Sprint 65, a także obróbki frezarskiej na poziomym centrum frezarskim NHX 5500 i DMU 65 mB z systemem paletowym.

Udział w Wystawie Firmowej był również świetną okazją do zapoznania się z procesem produkcji i montażu obrabiarek ecoline, produkowanych w firmie FAMOT. Seria ecoline to grupa produktów skierowanych do klientów, dla których cena jest istotnym czynnikiem wyboru. Standaryzacja i innowacyjne technologie zastosowane w konstrukcji zapewniają znakomite parametry obróbcze oraz gwarantują maksymalną produktywność i wydajność przy jednoczesnym obniżeniu ceny zakupu i kosztów eksploatacyjnych urządzeń ecoline.Spotkaniu towarzyszyły także prezentacje i wykłady merytoryczne, które były doskonałym uzupełnieniem pokazów praktycznych. Głównym tematem była fuzja możliwości obrabiarek ecoline i nowości narzędziowych Sandvik Coromant jako produktywnego rozwiązania służącego efektywnemu obniżeniu kosztów produkcji. Goście spotkania mogli się przekonać, że odpowiednie wykorzystanie obrabiarek ecoline i rozwiązań takich, jak np. zwiększenie liczby narzędzi na głowicy tokarskiej wraz z rozwiązaniami firm partnerskich pozwalają na redukcje kosztów produkcji sięgającą nawet ponad 10%.

Program spotkania obejmował także następujące zagadnienia i prezentacje: wydajna obróbka bez drgań - narzędzia Silent Tools, najbardziej niezawodny system do odcinania rur, prętów i sześciokątów - CoroCut QD, obróbka stali o twardości 55-65 HRC - produktywne zastosowania, elastyczne rozwiązanie w zakresie małych średnic - modułowy system narzędziowy Coromant EH oraz niezawodne rozwiązania w obróbce otworów - narzędzia do wiercenia i gwintowania.

http://pl.dmgmori.com/sites/en/home

Z
obacz więcej zdjęć:
 

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również