Wytrzymała śruba do betonu

Preview
fischer
Reklama
Reklama

Nowoczesne technologie zamocowań to temat przewodni branżowego Kongresu Elementów Złącznych. Konferencję po raz drugi zorganizowano podczas październikowych Targów Fastener Poland w Krakowie. Przedstawiciel polskiego oddziału Grupy fischer był jednym z prelegentów wydarzenia.

Międzynarodowe spotkanie producentów, dystrybutorów i użytkowników systemów zamocowań było świetną okazją do zapoznania się z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami rynku elementów złącznych, którego łączną wartość oszacowano na ponad 78,1 mln euro (dane na podstawie raportu grupy Freedonia).

Reklama

Eksperci polskiego oddziału fischer pojawili się w roli prelegentów podczas zaplanowanego panelu dyskusyjnego. Głos w imieniu Grupy zabrał dyrektor techniczny fischer Polska, Kamil Burkacki, a tematem wystąpienia była innowacyjna śruba do betonu ULTRACUT FBS II.

To funkcjonalne rozwiązanie służy do montażu przelotowego, przy czym w stropach i podłogach nie wymaga dodatkowego czyszczenia otworów. Prawidłowo przeprowadzone prace oraz dobór narzędzi są tutaj kluczowe – podczas montażu w ścianie wkrętem, zaleca się używanie nakładek udarowych z odpowiednim gniazdem lub specjalną końcówką TORX, która zazwyczaj wykonana jest ze stali chromowo-molibdenowej, często ulepszonej cieplnie. Innowację fischer można wykorzystywać wielokrotnie, szczególnie w przypadku kotwień tymczasowych, jak np. szalunkowanie, co obniża końcowe koszty inwestycji.

Reklama

Kotwa fischer sprawdza się w mocowaniach w betonie, a specjalna geometria ząbkowana umożliwia szybkie wcinanie się w podłoże, wpływając na komfort i szybkość montażu. Jej bardzo wysokie parametry wytrzymałościowe to zasługa specjalnie zaprojektowanych użebrowań pod łbem, które zapobiegają przypadkowemu poluzowaniu, a średnica rdzenia tworzy solidną podstawę dla wysokich nośności w betonie. Produkt uzyskał aprobatę ETA, która obejmuje zastosowania w betonie zarysowanym i niezarysowanym w kategoriach zarówno C1, jak i C2 – wyjaśnia Kamil Burkacki, dyrektor techniczny fischer Polska.

Śruba do betonu ULTRACUT FBS II to produkt, który sprawdzi się w wielu branżach i warunkach montażowych, w tym m.in. konstrukcjach metalowych poręcz i konsol, konfiguracjach witryny w tunelu, konstrukcjach drewnianych, korytkach kablowych czy zadaszeniach i infrastrukturze stadionowej.

Źródło: Fischer

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama