Wzrosła produkcja przemysłowa w Polsce

źródło: SXC © SXC

Udostępnij:

Według informacji podanych przez Eurostat produkcja przemysłowa w Polsce w październiku wzrosła o 1,1% rok do roku, po spadku o 2,2% rok do roku we wrześniu, natomiast w ujęciu miesięcznym wzrosła o 1,9%.

Według GUS produkcja przemysłowa w Polsce w październiku wzrosła o 4,6% rok do roku.Jak poinformował GUS, różnice między danymi GUS a Eurostatu wynikają z odmiennych metodologii.

W przypadku danych w ujęciu miesięcznym Eurostat ok. 50 dni po miesiącu sprawozdawczym podaje w ostatecznym wyliczeniu wskaźnik wyrównany sezonowo, podczas gdy GUS ok. 20 dni po miesiącu sprawozdawczym podaje wskaźnik meldunkowy w rzeczywistym czasie pracy. Z kolei dla danych w ujęciu rocznym Eurostat podaje ostateczny wskaźnik wyrównany dniami roboczymi, a GUS wskaźnik meldunkowy w rzeczywistym czasie pracy.

źródło: ekonomia24.pl

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również