Zasilacze sieciowe dla kamer PTZ marki Bosch

Preview
Bosch
Reklama
Reklama

Bosch Security Systems wprowadza na rynek zasilacze sieciowe (PSU) dla wyjątkowo wytrzymałych kamer PTZ serii MIC 550 oraz MIC 612. Nowe zasilacze mają wbudowany system kodowania sieciowego sygnału wideo, który przekształca kamery serii MIC w kamery sieciowe.

Zasilacze sieciowe (PSU) umożliwiają obsługę kamer serii MIC 550 lub MIC 612 w trybie sieciowym lub analogowo przy użyciu technologii komunikacji Bosch Bilinx i koncentrycznego kabla wideo. Po podłączeniu do zasilacza sieciowego kamera serii MIC transmituje obraz wideo do sieci i pozwala przy tym na wykorzystanie wielu zaawansowanych funkcji, takich jak możliwość kontynuowania nagrywania w przypadku pojawienia się przerwy w zasilaniu (funkcja „edge recording").

Reklama

Współpracujące z zasilaczem sieciowym kamery pozwalają na transmisję obrazu światłowodową siecią Ethernet. Obraz z kamer można oglądać za pośrednictwem przeglądarki internetowej, oprogramowania Video Client, systemu VMS (Video Management System) firmy Bosch lub oprogramowania innych producentów, w tym platform zgodnych ze standardem ONVIF.

Użytkownicy kamer serii MIC połączonych z zasilaczami sieciowymi mogą nagrywać pliki wideo na karty pamięci SD lub SDHC o pojemności do 32 gigabajtów pamięci lokalnej lub na podłączone do sieci macierze dyskowe RAID iSCSI. Dzięki temu kamery mogą pełnić funkcję konwencjonalnych rejestratorów DVR przy równoczesnej transmisji doskonałej jakości obrazu na żywo do sieci. Gwarancją wysokiej rozdzielczości obrazu przy niskich wartościach wielkości strumienia danych wizyjnych (bitrate) jest standard kompresji H.264.

Współpraca kamer serii MIC z zasilaczami sieciowymi pozwala na oglądanie i rejestrowanie obrazu przy różnych poziomach jakości, a także zmniejszenie szerokości pasma oraz wymagań w zakresie archiwizacji danych (odpowiada za to funkcja „dual streaming"). Zasilacz umożliwia też kamerom serii MIC pracę z wykorzystaniem systemu inteligentnej analizy obrazu (IVA) oraz automatycznego powiadamiania w przypadku wykrycia zdarzeń stanowiących potencjalne zagrożenie. Każda kamera serii MIC z zasilaczem sieciowym może zostać zaprogramowana w taki sposób, aby wykrywała na przykład obecność osób niepożądanych czy przypadki przekroczenia ustalonych granic. Zaawansowana funkcja wyszukiwania pozwala na śledzenie nawet dziesięciu scen jednocześnie.

Reklama

- Zasilacze sieciowe zostały zaprojektowane tak, aby były bardzo wytrzymałe oraz proste w instalacji. Są wyposażone w obudowę o klasie ochrony IP 67. Modele standardowe mogą pracować w temperaturze od -40 do +60 stopni Celsjusza, a modele z promiennikami podczerwieni od -40 do +50 stopni Celsjusza. Zasilacze, podobnie jak cała seria kamer MIC, zostały skonstruowane w sposób zapewniający ich najwyższą odporność na niekorzystne warunki środowiskowe oraz wstrząsy i drgania - dodaje Radomir Dębek z Bosch Security Systems.

Zasilacze sieciowe dla serii MIC są dostępne w różnych wersjach napięcia wejściowego. Sprawdzają się doskonale w instalacjach wykorzystujących kamery serii MIC w centrach miast, w infrastrukturze o znaczeniu krytycznym oraz w transporcie.

www.bosch.pl

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama