Złącze do pracy w ciężkich warunkach

© Schurter

Udostępnij:

 

Firma Schurter opracowała nowe wodoszczelne złącze zasilania składające się z gniazda typu 4761 i wtyku typu 4762. Wysoki stopień ochrony (IP67 w stanie połączonym oraz IP69K w stanie rozłączonym) czyni je idealnym do zastosowań w urządzeniach przeznaczonych do trudnych środowisk przemysłowych, laboratoriów, statków morskich oraz na zewnątrz budynków.

Zastosowany w złączu system push/pull zapewnia niezawodne połączenie i sygnalizację akustyczną zatrzaśnięcia. Konstrukcja jest zbliżona do międzynarodowych standardów 60320 według IEC/UL/CSA, ale różni się rozplanowaniem styków pozwalającym odróżnić go od typowych kabli zasilających.Złącze może być czasowo zanurzone w wodzie oraz czyszczone gorącą wodą pod ciśnieniem. Gniazdo 4761 jest dostępne w wersji lutowanej oraz z terminalami quick-connect o wymiarach 4,8 x 0,8 mm i 6,3 x 0,8 mm.

Wtyczka jest wyposażona w konwencjonalne terminale śrubowe, dlatego nie są konieczne żadne specjalne narzędzia montażowe. Złącze jest dostępne w kolorze czarnym i białym.

Zawiera ono osłony chroniące przed zanieczyszczeniami mogącymi osadzać się na stykach. Zapewnia obciążalność do 10 A/250 VAC wg ICE oraz 15 A/250 VAC wg UL/CSA. Maksymalna temperatura pracy styków wynosi +120°C.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również