Zmiana na stanowisku prezesa igus Polska

igus, Marek Wzorek © igus

Udostępnij:

Marek Wzorek – dotychczasowy prezes zarządu spółki igus Polska – opuszcza firmę z końcem roku, żeby poświęcić się własnej działalności w obszarze doradztwa biznesowego. Jego miejsce zajmą dwaj dyrektorzy: Daniel Marzec i Radomir Ochocki, którzy będą zarządzać polskim oddziałem igus na zasadach prokury wraz z Jolantą Zugaj, główną księgową.

– Rozstajemy się w bardzo dobrej atmosferze. Praca w igus była dla mnie bezcennym doświadczeniem – mówi Marek Wzorek, prezes igus Polska, który zapewnia, że zmiana nie wpłynie w żaden sposób na realizację planów rozwoju firmy. Nowi dyrektorzy zamierzają kontynuować rozwój zapoczątkowany przez odchodzącego z końcem roku prezesa.– Utrzymanie tego tempa i podołanie wyzwaniom z tym związanym jest dla nas z pewnością ambitnym wyzwaniem. Ponieważ jednak jesteśmy już od dawna związani z firmą i doskonale ją znamy, wiemy, jak temu podołać – mówi Radomir Ochocki.

– Planujemy dalszy wzrost firmy i systematyczne zwiększanie obrotów rok do roku. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest – związana z rozwojem produkcji – rozbudowa do końca 2018 r. hali produkcyjnej i magazynowej o sto procent i dwukrotne zwiększenie załogi pracującej w tej hali w dziale konfekcjonowania przewodów readycable oraz w dziale jakości – mówi Daniel Marzec.

Radomir Ochocki, związany z igus Polska od 2009 r., awansuje ze stanowiska managera Działu Łożysk. Ma za sobą bogatą karierę zawodową – w igus zaczynał od stanowiska inżyniera sprzedaży, następnie był odpowiedzialny za produkty z zakresu techniki liniowej drylin, a przez ostatnie 3 lata zarządzał 25-osobowym zespołem. Przez ten okres grupa produktowa łożysk ślizgowych dry-tech stała się kluczowym obszarem działalności firmy i rozwinęła się o innowacyjne produkty oraz usługi. Wcześniejsze doświadczenie to praca m.in. w Engineering Design Center – Instytucie Lotnictwa, General Electric. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej.

Daniel Marzec jest absolwentem mechatroniki w Wojskowej Akademii Technicznej oraz ekonomii na Uniwersytecie Rzeszowskim. W trakcie studiów prowadził własnego start-upa zajmującego się szkoleniami z robotyki dla dzieci i młodzieży. W igus pracuje od ponad 5 lat, już od samego początku zaczynał pracę w bezpośrednim kontakcie z klientami. Następnie objął funkcję managera produktu e-prowadniki. Ostanie 3 lata zarządzał działem e-systemów prowadzenia energii, zwiekszając zespół z 7 do 26 osób. Wraz z zespołem rozwijał nowe specjalizacje igus Polska, tj. dział projektów, instalacji, działy branżowe, dział systemów ReadyChain, obsługi klienta oraz opieki nad dystrybutorami.

Marek Wzorek z firmą igus, której siedziba znajduje się w Kolonii w Niemczech, związany był od 2008 r. Początkowo jako dyrektor zarządzający, a następnie prezes zarządu rozwinął ją z małej siedmioosobowej firmy handlowej do stuosobowej spółki handlowo-produkcyjno-technologicznej. Pomógł także zrestrukturyzować oddział firmy w Singapurze, pracując przez sześć miesięcy jako interim executive manager w HUB-ie firmy na region ASEAN (m.in. Tajlandia, Indonezja, Malezja, Wietnam, Filipiny). Zakładał też firmę igus w Rosji i i zarządzał nią przez dwa lata.

– Od roku 2008, kiedy rozpocząłem pracę w igus, dokonałem zarówno w sobie, jak i w firmie swoistej transformacji. Postawiłem przede wszystkim na ludzi: klientów, którzy są w centrum naszej struktury organizacyjnej, oraz pracowników. Dzięki temu poprawiliśmy znacznie obsługę klienta, atmosferę w zespole oraz stworzyliśmy zespół silnych liderów. Nie udałoby się to bez wzrostów obrotów oraz zysków firmy, które mieliśmy dzięki naszym wspaniałym, oddanym i często cierpliwym klientom.

Punktem wyjścia do tej transformacji było zarządzanie oparte na „Systemie Solarnym” – innowacyjnej strukturze organizacyjnej, jaką od dawna stosowała niemiecka spółka. W roku 2014 do kompetencji menedżerskich i liderskich Marek Wzorek dodał kompetencję coacha, dzięki podyplomowym studiom na Uniwersytecie Warszawskim. Właśnie ta pasja skierowała jego karierę na nowe tory. Po odejściu z igus skoncentruje się na doradztwie strategicznym dla przedsiębiorstw i coachingu biznesowym – wspieraniu przemiany polskich firm w kierunku turkusowych organizacji, zwiększaniu innowacyjności i pełniejszej samorealizacji pracowników.– Wiele polskich firm ciągle jeszcze kopiuje rozwiązania firm z Zachodu i nie wykorzystuje najnowocześniejszych metod zarządzania, rozwoju innowacyjności oraz pracowników. Wierzę, że kiedy doda się do pomysłowości, elastyczności i pracowitości Polaków szczyptę nowoczesnych metod zarządzania oraz coaching, który jest najbardziej skuteczną metodą dokonywania zmian w organizacji oraz w postawach ludzi, Polska stanie się globalnym liderem pozytywnych przemian w świecie, a polskie firmy oraz Polacy przykładem do naśladowania dla wielu. Cieszę się że będę mógł wspierać firmy w rozwoju innowacyjności oraz globalnym rozwoju – mówi Marek Wzorek.

Źródło: igus

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również