Zwiększenie żywotności maszyn

© B&R

Udostępnij:

Do tej pory predykcyjne utrzymanie ruchu bazujące na danych pozyskanych ze stałego monitorowania warunków pracy maszyny było praktykowane niezmiernie rzadko ze względu na duże koszty przenaczonych do tego celu konwencjonalnych systemów. Sytuację tę zmienia nowy moduł X20 firmy B&R z funkcją inteligentnej analizy wibracji.

Urządzenie to pozwala na stałe kontrolowanie stanu maszyny, tak jakby monitoring ten był integralną cechą każdej maszyny. Dzięki temu prewencyjne utrzymanie ruchu, oparte na monitorowaniu poszcególnych maszyn, może być zaplanowane bardziej efektywnie i pozwala zabezpieczyć pracę linii na czas przestoju.Parametry stanu wygenerowane przez moduł X20 nie tylko służą operatorom jako informacja o tym, co trzeba zrobić, by zoptymalizować przerwy na utrzymanie, ale mogą być też wykorzystane bezpośrednio w aplikacji automatyzacji, takiej jak B&R Automation Studio, która pozwala na szybkie i łatwe skonfigurowanie modułu X20CM4810 i zaprogramowanie sposobu, w jaki maszyna powinna odpowiadać na zmianę stanu.

Wraz z modułem X20CM4810, firma B&R wprowadza nowe dedykowane narzędzie do monitorowania warunków i stanu maszyny dla producentów maszyn i użytkowników końcowych. Niewielki moduł z czterema kanałami wejściowymi z interfejsem IEPE (ang. Integrated Electronic PiezoElectric) służy do oczytu czujników temperatury. Interfejs zasila czujniki, testuje ich sygnały i przetwarza je wewnętrznie, by wygenerować ponad 70 parametrów, dotyczących stanu maszyny, takich jak konfigurowalne wartości częstotliwości odpowiadające uszkodzeniom, które są następnie przesyłane bezpośrednio do procesora poprzez magistralę POWERLINK lub inną wykorzystywaną w przemyśle magistralę komunikacyjną.

www.br-automation.com 

Udostępnij:

Drukuj
MM


B&RTOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również