Zwycięzców konkursu ANCA Tool of the Year 2021 poznamy na targach EMO Milano

statuetki konkursu ANCA Tool of the Year © ANCA

Udostępnij:

Zwycięzców tegorocznej edycji prestiżowego konkursu ANCA Tool of the Year poznamy podczas targów EMO Milano, które odbędą się na początku października br.

Rok temu przedstawiciele przemysłu z chęcią skorzystali z okazji zaprezentowania swoich umiejętności – napłynęło 30 zgłoszeń od firm z całego świata, a konkurs był obserwowany przez ponad 80 tysięcy fanów, generujących ponad 200 tysięcy reakcji na mediach społecznościowych. Nasza branża rozwija się prężnie dzięki kompetencjom narzędziowców. Większość przedmiotów używanych w codziennym życiu to efekt wysiłków i stale rosnących umiejętności producentów narzędzi skrawających, których rezultat stanowi wzrost złożoności, produktywności, trwałości i funkcjonalności narzędzi skrawających – mówi Patrick Boland, współzałożyciel ANCA. – Czwarta edycja konkursu ANCA Tool of the Year zyskała znaczny rozgłos, podnosząc profil narzędzi skrawających i wytwarzających je firm. Zachęcam wszystkich producentów narzędzi skrawających do zgłoszenia się do naszego konkursu i zaprezentowania swoich umiejętności.

Ciągły rozwój technologii narzędzi pokazał nam, że standardowe produkty są coraz łatwiejsze do wytworzenia, a wyzwanie stanowi stworzenie czegoś nowego i wykazanie kreatywności w procesie szlifowania. Technologia szlifowania stale zaskakuje ekspertów, również dzięki temu, że przekształcanie nowych pomysłów w rzeczywistość jest wspomagane elastycznym oprogramowaniem, takim jak na przykład ANCA iGrind – mówi Ivan Cuscov, dyrektor zakładu Cerin i juror tegorocznej edycji konkursu.

ANCA Tool of the Year 2021 – dwie kategorie

Zgłoszone do konkursu narzędzia będą oceniane w dwóch indywidualnych kategoriach, wyróżniających zarówno funkcjonalność, jak i kreatywność producentów narzędzi skrawających. 

Główna nagroda zostanie przyznana narzędziom #MadeonANCA, a zgłoszenia będą oceniane na podstawie kształtu i właściwości użytkowych narzędzi skrawających. Druga kategoria to najbardziej innowacyjne narzędzia wirtualne „Most innovative tool design – 2021”. Uczestnicy mają szansę na zaprezentowanie swojej kreatywności w wykorzystaniu oprogramowania do projektowania narzędzi i realizowania swoich pomysłów.

Zwycięzca w kategorii #MadeonANCA otrzyma w nagrodę podzespoły, akcesoria lub oprogramowanie ANCA o wartości 10 tysięcy dolarów australijskich, natomiast zwycięzca w kategorii najbardziej innowacyjnego narzędzia wirtualnego – kompletny pakiet oprogramowania CIM.

Zgłoszenia do konkursu można składać do 15 sierpnia br.

Zwycięzca konkursu #MadeonANCA z 2020 r. firma ARCH Cutting Tools zaprezentowała zaawansowane wykorzystanie wielu operacji iGrind z kilkoma złożonymi profilami. – Udział w konkursie, w którym uczestniczą najbardziej innowacyjni i zaawansowani technologicznie producenci narzędzi skrawających na świecie, to doświadczenie, które uczy pokory. Wykorzystamy rozgłos, jaki dała nam wygrana, jako motywację do dalszego sięgania poza granice możliwości narzędzi skrawających i spełnienia naszego głównego celu, jakim jest sprostanie wymaganiom klientów i wyzwaniom, jakie napotykają oni w codziennych zastosowaniach – mówi Jeff Cederstrom, prezes ARCH Cutting Tools.

Zwycięzca w kategorii narzędzia wirtualnego, polska firma JG Group pokazała kreatywne podejście, wykorzystując australijski akcent zainspirowany operą w Sydney, który wyglądał równie imponująco, co rzeczywisty budynek. Natomiast narzędzie firmy Turcars, zwycięzcy ex aequo, zaskoczyło wyjątkową konstrukcją. Nie miałem pojęcia, że nasze oprogramowanie może stworzyć coś tak pięknego i doskonałego – mówi Patrick Boland. 

Jurorzy konkursu:
    • Pat Boland, współzałożyciel i dyrektor generalny ANCA;
    • Ivan Cuscov, dyrektor zakładu Cerin;
    • Thomson Mathew, menedżer produktu ANCA;
    • Zoller. 

Pięciu finalistów zostanie ocenionych na targach EMO na podstawie następujących kryteriów:
    • Najlepsze wykończenie powierzchni na podstawie wartości Ra (średnia chropowatość) na powierzchni rowka lub nacięcia. 
    • Narzędzie o wymiarach najbardziej zbliżonych do tolerancji nominalnych podanych na rysunku pod względem średnicy i profilu (tj. dla tolerancji średnicy +/- 0,010 mm, pozytywnie zostanie ocenione narzędzie, którego wymiary mieszczą się w zakresie 0,005 mm).
    • Narzędzie szlifowane do najwyższej tolerancji zgodnie z rysunkiem (tj. pozytywnie zostanie ocenione narzędzie o najniższej tolerancji).
    • Poziom złożoności narzędzia (tj. pozytywnie zostanie ocenione narzędzie o większej liczbie etapów skrawania i profili).

Źródło: ANCA

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również