Advanced Furniture Testing wybiera Emerson ze względu na precyzyjne sterowanie

©

Udostępnij:

Czołowy specjalista w testowaniu mebli znalazł się w coraz większym gronie firm przemysłowych, korzystających z rozwiązań napędów bezstopniowych firmy Emerson.

Firma Advanced Furniture Testing to lider w testowaniu mebli. Wykonuje pełen zestaw rygorystycznych testów i buduje zautomatyzowane maszyny do testowania mebli, które można instalować bezpośrednio w laboratoriach klientów.Aby sprostać tym wyzwaniom, firma Advanced Furniture Testing opracowała specjalistyczne maszyny testujące, które pozwalają na kontrolę wytrzymałości oparcia, wytrzymałości na upuszczenie, obciążania i odciążania, mebli wielozadaniowych, dwuramienne testy podłokietników oraz ogólne testy cykliczne.

W nowej, wieloosiowej maszynie do testowania krzeseł firma stosuje teraz napędy z serii Control Techniques Unidrive M. Precyzyjną kontrolę i dokładność napędu uznano za czynnik o znaczeniu krytycznym w nowej maszynie, zaprojektowanej do testowania wytrzymałości i sztywności krzeseł.

Maszynę zaprojektowano, aby wykonywała wielokrotne i powtarzalne cykle ciągnięcia za oparcie i naciskania na siedzisko. Ciągnięcie jest realizowane przez silnik, który steruje siłownikiem elektromechanicznym, natomiast nacisk na siedzisko wykonywany jest przez inny elektromechaniczny siłownik, który wywiera nacisk z właściwym obciążeniem. Można wykonać miliony cykli, które naśladują proces siadania, opierania się i odchylania.

Advanced Furniture Testing zapewnia wykonanie każdego testu przy najwyższym poziomie dokładności i powtarzalności. Maszyny firmy wykorzystują czujniki obciążeniowe do zamknięcia pętli między maszyną a testowanym produktem.

W praktyce oznacza to na przykład, że Advanced Furniture Testing nie opiera się wyłącznie na zaufaniu w prawidłowość teoretycznego obciążenia wywieranego przez pneumatyczny siłownik według nastawy ciśnienia pneumatycznego. Nie jest też stosowane cykliczne obciążanie masą obciążnika, które może się cechować dużym rozrzutem przy większej liczbie cykli obciążania. Zamiast tego wykorzystano układy elektromechanicznych siłowników i serwomechanizmów podobnych do używanych w przemysłowych robotach. Taka strategia pomaga stosować obciążenia z dwuprocentową dokładnością, co znacznie przekracza standardy BIFMA, które wymagają pięcioprocentowej dokładności.Napędy Unidrive M700 używane w nowej maszynie sterują silnikami, które z kolei kontrolują pracę siłowników elektromechanicznych. Unidrive M700 oferuje sprzężenie zwrotne w szerokim zakresie pozycji i doskonałe parametry sterowania dynamicznymi serwonapędami z magnesem stałym, a także wbudowane złącze Ethernet, które pozwala Advanced Furniture Testing na większą elastyczność, zdalne programowanie oraz rejestrowanie danych w dzienniku.

Napędowi towarzyszy moduł sterownika maszynowego Control Techniques MCi210, który dodaje funkcjonalność potężnego, dodatkowego mikroprocesora oferującego poziom wysokowydajnej kontroli nad maszyną według normy IEC 61131-3.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również