Enkodery optyczne jedno- i wieloobrotowe

© Turck

Udostępnij:

 

Turck dodał do swojej oferty enkoderów optycznych cztery nowe modele: jednoobrotowe RS-107/108 oraz wieloobrotowe RM-105/106 zaprojektowane do zastosowań w systemach z interfejsami EtherNet/IP i CIP (common industrial protocol).

Są to enkodery z certyfikatem ODVA mogące znaleźć zastosowanie np. na liniach produkcyjnych, w logistyce, obróbce metali, aplikacjach tekstylnych oraz w maszynach drukarskich i pakujących.Zapewniają rozdzielczość wynoszącą do 32 bitów (16 bitów dla wersji jednoobrotowych i dodatkowe 16 dla wieloobrotowych).
Zostały zaprojektowane specjalnie do szybkich aplikacji – oferują czas RPI (requested packet interval) wynoszący 1 ms i maksymalną częstotliwość aktualizacji wyników pomiarów 1 kHz.

Pozostałe cechy enkoderów:

  • średnica obudowy Ø58 mm,
  • obsługa połączeń DLR (Device Level Ring),
  • wersje z wałkiem (solid shaft) i z otworem (blind hollow shaft) o średnicy do 15 mm,
  • stopień ochrony IP65,
  • zakres temperatur pracy od -40 do +85°C,
  • odporność na zewnętrzne pola magnetyczne.

www.turck.pl

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również