EUROTOOL 2015 coraz bliżej

© Eurotool

Udostępnij:

Międzynarodowa obsada, potwierdzony udział czołowych firm z Polski i zagranicy i długa lista branżowych nowości. Tak zapowiadają się targi EUROTOOL 2015.

Targi EUROTOOL będą miały miejsce 13-15 października na terenie Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków. Towarzyszyć będzie im nie tylko 7. edycja Targów BLACH-TECH-EXPO, ale także bogaty program towarzyszący kontaktom biznesowym.Aż 4,5 tys. wystawców i 86 tys. zwiedzających wzięło udział we wszystkich edycjach Targów EUROTOOL organizowanych nieprzerwanie od 1996 r. Tegoroczna edycja może okazać się największa, ponieważ aż o 40% wzorśnie powierzchnia wystawiennicza.

- Pierwsza edycja w nowym Centrum przeszła moje najśmielsze oczekiwania. W EXPO Kraków mamy wszystko, czego brakuje na innych targach. Już pierwszego dnia osiągnąłem to, co chciałem, więc pobyt był niezwykle udany. To, co zawsze jest w Krakowie, to duża frekwencja fachowców – mówił Remigiusz Koprowski właściciel firmy FATPOL TOOLS ze Strzelna.

Niemal cała powierzchnia Targów została wynajęta na kilka miesięcy przed ich rozpoczęciem. Na liście wystawców znalazły się takie firmy jak m.in.: ABPLANALP, BYSTRONIC, DEMATEC, MAZAK, OKUMA, POL-SVER, SECO TOOLS czy CARL ZEISS. Pośród wielu zagranicznych wystawców na pierwsze miejsce wysuwa się włoska reprezentacja producentów maszyn do obróbki plastycznej blach, a pośród nich między innymi: EUROMAC S.P.A, MA.TE, ELMEA, BENELLI S.P.A czy TTM LASER.

EXPO Kraków jak hala przemysłowa

Podczas Targów EUROTOOL każdego roku prezentowane są najnowsze branżowe trendy. Kilkuset wystawców z całego świata przyjedzie do EXPO Kraków wraz ze swoimi maszynami i usługami. Najlepsze z nich powalczą w konkursie targowym o prestiżową statuetkę Złotego Smoka, przyznawaną w czterech kategoriach: obrabiarki, narzędzia, aparatura pomiarowo-kontrolna, wyposażenie technologiczne. W całej historii Konkursu jury pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Józefa Gawlika wyróżniło aż 126 produktów.Spotkanie kooperantów w kraju

Ważną częścią wystawy jest Salon Kooperacji Przemysłowej, czyli największe na polskim rynku spotkanie usługodawców poszukujących partnerów zainteresowanych obróbką metali, przetwórstwem tworzyw sztucznych, obróbką drewna, modernizacją maszyn i innych usług produkcyjnych. Od debiutu na polskim rynku w roku 2011 w Salonie wzięło udział blisko 400 podwykonawców z Czech, Danii, Niemiec, Polski, Słowacji, Szwecji i Węgier. Wydarzeniu towarzyszyć będzie Polsko-Niemieckie Forum Kooperacyjno-Inwestycyjne, będące efektem współpracy z Inkubatorem Technologicznym ze Stalowej Woli, Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową i Konsulatem Generalnym Niemiec.

Cyfrowy inżynier

Tegoroczna edycja Targów to także dwie istotne propozycje dla profesjonalistów chcących korzystać z nowoczesnych narzędzi pracy. I tak w Salonie Automatyki i Robotyki swoją ofertę zaprezentują producenci i dystrybutorzy: robotów przemysłowych, manipulatorów, systemów automatyzacji, komponentów, sterowników i napędów. Jego doskonałym uzupełnieniem jest Salon Technologii CAx, w którym pojawią się technologie wspierające i dopełniające maszyny oraz narzędzia na każdym etapie produkcji.

Ponadto organizatorzy Targów razem z branżowymi ekspertami i naukowcami przygotowują bogaty program towarzyszący obejmujący wykłady, seminaria, prezentacje firm i szkolenia.

Jesienią zwiedzający będą mogli wziąć udział m.in. w seminaria Instytutu Zaawansowanych Technologii Wytwarzania czy Instytutu Mechaniki Precyzyjnej a także w organizowanych wspólnie z Magazynem Przemysłowym spotkaniach z przedstawicielami branży, którzy będą dyskutować o największych wyzwaniach rynku w ramach speaker corner.

Program tegorocznej edycji Targów EUROTOOL® prezentuje się imponująco. Potwierdzony udział czołowych firm z branży, setki wystawców z Polski i zagranicy, dziesiątki maszyn, które przemienią EXPO Kraków w ogromną halę produkcyjną, interesująca oferta szkoleń, prezentacji i seminariów oraz tysiące profesjonalistów z całego świata reprezentujących niemal wszystkie gałęzie przemysłu. To wymarzone warunki, by świętować piękny jubileusz 20-lecia. Jesienią zapraszam do Krakowa – podsumowuje Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

Co ważne, wszyscy branżowi goście, którzy do 9 października 2015 r. zarejestrują się on-line na stronach www.eurotool.krakow.pl, www.blachtech.pl, www.kooperacja.krakow.pl otrzymają bezpłatny bilet wstępu na Targi.

MM Magazyn Przemysłowy jest patronem wydarzenia.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również