Ewolucja przez integrację – Prima Power na Blechexpo 2023

Ewolucja przez integrację – Prima Power na Blechexpo 2023 Prima Power

W jaki sposób producenci przemysłowi mogą wyrównać swoje procesy produkcyjne w scenariuszu, który wymaga ciągłej dynamiki, aby połączyć wysokie tempo produkcji z elastycznością użytkowania?  Prima Power przedstawi odpowiedzi na to pytanie na 16. międzynarodowych targach obróbki blach Blechexpo, gdzie marka zaprezentuje swoje modułowe i skalowalne zintegrowane rozwiązania zaprojektowane, aby sprostać wyzwaniom klientów i otworzyć się na ich przyszły rozwój

W każdej branży producenci muszą zintensyfikować swoją działalność, aby sprostać rosnącym wymaganiom na wysoce konkurencyjnym rynku. Muszą ewoluować, optymalizując procesy i zasoby, automatyzując produkcję oraz oszczędzając energię i pieniądze. Prima Power wspiera swoich klientów w tej ewolucji, oferując unikalną możliwość integracji szerokiej gamy modułowych i skalowalnych technologii z ich procesami w celu poprawy wydajności produkcji. Zdolność ta jest głęboko zakorzeniona w DNA marki i jest poparta wyróżniającą się wiedzą inżynierską i podejściem zorientowanym na klienta. Na targach Blechexpo w Stuttgarcie, w dniach od 7 do 10 listopada, Prima Power zademonstruje, w jaki sposób jej ukierunkowane rozwiązania wyrównują procesy produkcyjne klientów, łącząc wiele etapów pracy w jeden i automatycznie obsługując szeroki zakres materiałów do gotowych produktów giętych.

Zintegrowana linia produkcyjna, która rozwiązuje kompromis między produktywnością a elastycznością. 

Prima Power prezentuje unikalne rozwiązanie produkcyjne jako światową premierę na Blechexpo: linię produkcyjną obejmującą połączoną wykrawarkę i wycinarkę laserową Combi Genius, robota LSR do załadunku, rozładunku i układania w stosy, serwoelektryczną prasę krawędziową eP Genius 1030 ze zintegrowanym magazynem wymiany narzędzi oraz 7-osiowego robota przemysłowego.

Dzięki korzystnemu połączeniu produktywności i elastyczności, system ten jest idealnym rozwiązaniem dla szerokiej gamy materiałów i produkcji złożonych produktów. Zaprojektowany jako wydajne rozwiązanie procesowe i linia produkcyjna gotowa na wyzwania, obsługuje ciaśniejsze zagięcia, grubsze materiały i najbardziej złożone zespoły. Te cechy sprawiają, że jest to idealne narzędzie dla kilku branż, takich jak maszyny i towary żółte.

Odwiedzający Blechexpo odkryją również zalety ekosystemu oprogramowania Prima Power, tak jakby byli w prawdziwej fabryce. W ten sposób doświadczą wysoce wydajnego, płynnego przepływu od zamówienia ERP do produkcji maszyny za pomocą kilku kliknięć, pełnego przeglądu, łatwego i przejrzystego planowania produkcji, kontroli i diagnostyki oraz szybszej reakcji na zmiany w produkcji.

Wysokowydajne i elastyczne technologie, które tworzą innowacyjną linię produkcyjną.

System prezentowany na stoisku Prima Power na targach Blechexpo opiera się na najnowszym modelu Combi Genius do połączonego wykrawania i cięcia laserowego. Ten zaawansowany model charakteryzuje się większym połączonym obszarem roboczym, lepszą wydajnością cięcia dzięki mocy lasera 6 kW z nową głowicą tnącą i wydajnym mieszalnikiem gazu oraz poprawioną wydajnością robota.Wynikające z tego główne korzyści to znaczne skrócenie czasu cyklu dzięki 25% wzrostowi prędkości cięcia, 25% oszczędności w zużyciu gazu, ogromna ogólna poprawa jakości cięcia bardzo wrażliwych materiałów, takich jak aluminium.

Zwiększona wydajność Combi Genius przyczynia się do niezrównanej elastyczności tego automatycznego, wielofunkcyjnego rozwiązania, które integruje różne etapy pracy, przyspieszając w ten sposób produkcję i obniżając koszty produkcji. 

W celu wydajnej i dokładnej obsługi przepływu materiału z połączonego systemu wykrawająco-laserowego i komórki gnącej, linia zaprezentowana w Stuttgarcie obejmuje robota LSR do załadunku, rozładunku i układania w stosy. Robot ładuje arkusze do maszyny i układa gotowe elementy na paletach. 

Po wykrawaniu i cięciu części za pomocą Combi Genius i obróbce przez LSR, mogą być one gięte przez najnowocześniejszą prasę krawędziową eP Genius 1030 ze zintegrowanym 7-osiowym robotem przemysłowym. 

eP1030 jest najlepiej sprzedającą się maszyną z rodziny serwoelektrycznych pras krawędziowych i jest wyposażona w automatyczny magazyn wymiany narzędzi, który może pomieścić 28 metrów górnych i dolnych narzędzi do gięcia (matryc i stempli) na 7 stojakach. Ta prasa krawędziowa oferuje bardziej wszechstronne, szybsze i bardziej niezawodne rozwiązanie do gięcia, eliminując potrzebę ręcznej konfiguracji maszyny.

Prawdziwą innowacją eP Genius zaprezentowaną na Blechexpo jest dodanie antropomorficznego robota do operacji załadunku i rozładunku. Umożliwia to całkowicie bezzałogową pracę, uwalniając czas operatora na działania o wartości dodanej, takie jak przygotowywanie i testowanie programów produkcyjnych.

W trybie bezpośrednim robot odbiera wykrojone/wycięte części zwolnione przez LSR Combi Genius na stole rolkowym, umieszcza je na prasie krawędziowej w celu wygięcia i rozładowuje je na paletach ustawionych na podłodze. Robot może również pracować w trybie tymczasowego buforowania, tj. w procesie ciągłym z tymczasowym stanem oczekiwania.

Cela zrobotyzowana jest skonfigurowana z odwracaczem arkuszy, który umożliwia robotowi obrócenie części do gięcia lub komponentu przed ułożeniem go w stos, gdy jest to wymagane przez program operacyjny, oraz z magazynem chwytaków, który może pomieścić 3 różne chwytaki, które są automatycznie przechowywane przez robota, gdy nie są używane.

Rozwiązania Prima Power otwierają drogę do przyszłego rozwoju.

Linia produkcyjna zaprezentowana na Blechexpo jest jedną z niezliczonych kombinacji możliwych dzięki gamie łatwo integrowalnych technologii dostarczanych przez Prima Power. Pełen zestaw technologii toruje drogę dla systemów produkcyjnych, które można skalować i dostosowywać do przyszłych zmian. To sprawia, że Prima Power jest najlepszym partnerem dla rentownych systemów automatyki dowolnej wielkości, które sprawiają, że procesy produkcyjne ewoluują w czasie. Na Blechexpo eksperci Prima Power będą dostępni, aby wysłuchać wymagań procesowych i zaoferować porady dotyczące najlepszego rozwiązania dla dzisiejszego biznesu i jego możliwej ewolucji, aby podążać za przyszłymi zmianami.

Źródło: Prima Power

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę