Fanuc dostarczy roboty do fabryki Forda w Kolonii

roboty w fabryce samochodów © Fanuc

Udostępnij:

Firma Fanuc otrzymała kolejne duże zamówienie w obszarze e-mobilności. Przedsiębiorstwo dostarczy do fabryki Forda w Kolonii około 500 robotów, które pomogą w budowie nadwozi samochodów elektrycznych.

Zakład produkcyjny Forda w Kolonii przechodzi obecnie transformację, w wyniku której powstanie Centrum Elektryfikacji Ford Cologne. Będzie ono obsługiwać cały rynek europejski. W 2023 r. producent samochodów spodziewa się, że z linii produkcyjnej zakładu zjedzie pierwszy w pełni elektryczny pełnowymiarowy samochód osobowy. Ford zapowiedział również, że od 2030 r. będzie oferował w Europie wyłącznie samochody osobowe z napędem elektrycznym.W USA Fanuc współpracuje z zakładami Forda od wielu lat. Teraz ta współpraca zostanie rozszerzona na Europę. Jak zapewnia Shinichi Tanzawa, dyrektor generalny i prezes Fanuc Europe Corporation, roboty produkowane w firmie, którą zarządza, są znane ze swojej niezawodności i trwałości, a tym samym z pewnością w fabryce Forda w Kolonii przyczynią się do skrócenia czasu przestojów i konserwacji.Źródło: Fanuc

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również