Faulhaber roszerza gamę silników krokowych

Preview
Faulhaber
Reklama
Reklama

Dzięki akwizycji szwajcarskiego producenta wysokowydajnych silników krokowych, firmy Dimatech, Faulhaber poszerzył swoją ofertę o ten typ silników o wysokiej mocy i wyższej dynamice. 

Podstawowa różnica pomiędzy silnikami z magnesem dyskowym a konwencjonalnymi silnikami jest bardzo niska masa wirnika silnika z dyskiem magnetycznym. Składa się on z wielobiegunowego magnesu o kształcie dysku, zamontowanego na wirniku silnika. Jego mała masa minimalizuje bezwładność obrotową i pozwala na osiągnięcie wartości przyspieszenia, niedostępnych przy użyciu innych rodzajów konstrukcji o porównywalnych wymiarach.

Reklama

Dzięki temu te silniki doskonale nadają się do zastosowań o częstych i szybkich zmianach prędkości lub kierunku obrotów. Konstrukcja silnika umożliwia ponadto wykonywanie bardzo małych i precyzyjnych ruchów krokowych. Dodatkowo wielkość biegunów magnesów oraz kształt pola magnetycznego zostały tak dobrane, aby zapewnić maksymalnie możliwy moment obrotowy przy uwzględnieniu wymiarów wirnika.

Specjalna charakterystyka tych silników krokowych predestynuje je między innymi do zastosowań w automatyzacji, wymagających bardzo szybkiego poruszania niewielkich obciążeń. Występuje to często u producentów półprzewodników czy w przemyśle technicznym albo w technice medycznej czy robotyce. Inną zaletą jest niska masa silnika. Ma to szczególne znaczenie w przypadku, gdy silnik porusza się razem z ładunkiem.

Reklama

Najważniejsze zalety:
• Bardzo wysokie przyspieszenie, bardzo duża zdolność do zmiany kierunku
• Duża gęstość mocy
• Długa żywotność
• Krótkie i lekkie silniki
• Wysoka prędkość wciągania
• Możliwość pracy pełnokrokowej, półkrokowej i mikrokrokowej
• Wysoka niezawodność

Źródło: Faulhaber

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama