Grundfos otwiera muzeum, prezentujące historię firmy i całego przemysłu

Muzem firmy Grundfos © JAC Studios

Udostępnij:

W siedzibie firmy Grundfos w Bjerringbro w Danii na początku września otwarte zostało muzeum „Grundfos Museum – The Factory”, w którym prezentowana jest nie tylko 75-letnia już historia firmy, ale również zmiany, jakie w tym czasie zaszły w całym przemyśle.W „Grundfos Museum – The Factory” można obejrzeć ponad 150 historycznych artefaktów prezentowanych w 14 obszarach tematycznych na 1600 metrach kwadratowych i dwóch piętrach. Zwiedzający będą mogli m.in. zobaczyć, jak na przestrzeni tych 75 lat zmieniały się maszyny i narzędzia wykorzystywane przez firmę Grundfos, co pozwoli zobrazować nie tylko rozwój firmy, ale także ogólną ewolucję przemysłu, technologii, a nawet społeczeństwa.

Jak podkreślają pracownicy duńskiej firmy klejnotem wystawy jest tzw. „Karuzela”. To ogromna maszyna z 1972 r., która w tamtych czasach stanowiła punkt zwrotny w wydajności produkcji pomp. Co ciekawe, podczas zwiedzania muzeum maszyna ta będzie mogła być uruchamiania, demonstrując swoje walory.


Innymi ciekawymi eksponatami są m.in. jedne z pierwszych na świecie elektrycznych elementów sterujących, ciężkie narzędzia odlewnicze, roboty i najmniejsze na świecie, wykonane w nanotechnologii, logo firmy Grundfos.

Muzeum znajduje się dokładnie w tym miejscu, w którym założyciel firmy Poul Due Jensen miał swój pierwszy warsztat w 1945 r. W tych samych pomieszczeniach, w których dziś są prezentowane eksponaty, wiele technologii ujrzało po raz pierwszy światło dzienne.

Historia zawsze miała i nadal ma wielkie znaczenie dla firmy Grundfos. Nasze zrozumienie siebie i sposób prowadzenia biznesu są silnie powiązane z naszymi wartościami i samorozumieniem jako pionierów, którzy mają odwagę, potrafią i chcą robić nowe rzeczy. Wszystko to jest pięknie zilustrowane nowym muzeum – mówi Poul Due Jensen, wiceprezes grupy, CSO Grundfos.

Muzeum jest skierowane przede wszystkim do pracowników i klientów firmy Grundfos i obecnie będzie otwarte dla zwiedzających w pierwszy weekend każdego miesiąca.

Źródło: Grundfos

Udostępnij:

Drukuj


TOP w kategoriiMMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również