Grupa Kopex wraca na rynek wietnamski

© Kopex

Udostępnij:

Pierwszą wysłaną do Wietnamu maszyną jest przesiewacz wibracyjny nowej generacji. Trafi on do Przedsiębiorstwa Przeróbki Węgla „Hon Gai” Wietnamskiej Grupy Przemysłu Węglowego i Surowców Mineralnych „VINACOMIN” w Wietnamie.

- Nasz przesiewacz skonstruowany został specjalnie z myślą o rynku wietnamskim – mówi prezes Kopex Machinery S.A. Czesław Swoboda. – W tamtejszych kopalniach wydobywany jest antracyt. Nasz przesiewacz rozdzieli urobek umożliwiając produkcję najczystszego tzw. antracytu chemicznego - dodaje Swoboda.Przesiewacz przeznaczony jest do suchej klasyfikacji urobku surowego antracytu przed procesem dalszego oczyszczania ze skały przywęglowej. Posiada wielokrotnie łamaną linię pokładu sitowego. Będzie rozdzielał urobek na ten o uziarnieniu poniżej 6-10 mm i ten o uziarnieniu pomiędzy 6-10 mm a 50 mm. Mniejsze elementy (frakcja podsitowa) będą wykorzystywane w energetyce, natomiast z większych (frakcji nadsitowej), dzięki dalszej obróbce, będzie produkowany antracyt o zawartości popiołu poniżej 6% (tzw. antracyt chemiczny).

Maszyna została skonstruowana w Zabrzu, przez Dział Rozwoju Kopex Machinery S.A. i wyprodukowana w Wałbrzychu w zakładach Kopex Wamag. Przesiewacz po pomyślnym przejściu prób odbiorowych w Wałbrzychu jest wysyłany do Wietnamu. Jego uruchomienie nastąpi w II kwartale 2016 r.

Źródło: Kopex

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również