Gwintowniki serii MasterTAP

Fanar, gwintowniki MasterTAP © Fanar

Udostępnij:

Grupa gwintowników MasterTAP została zaprojektowana z myślą o wysokowydajnym gwintowaniu szerokiego spektrum materiałów takich jak stale, stale nierdzewne, żeliwa, metale nieżelazne oraz stopy żaroodporne.

Najważniejszą cechą konstrukcyjną gwintowników MasterTAP jest ich wszechstronność, będąca wynikiem opracowania innowacyjnych rozwiązań w obszarze stereometrii i mikrogeometrii narzędzia oraz zastosowanie nowych nanostrukturalnych powłok PVD. Połączenie tych cech sprawia, że narzędzie umożliwia pracę z dużymi prędkościami skrawania, zapewnia doskonałą jakość powierzchni oraz dużą dokładność wymiarową wykonywanych gwintów.

W gamie dostępne są narzędzia do otworów przelotowych (wariant B ze skośną powierzchnią natarcia) i nieprzelotowych (wariant z rowkami skrętnymi R45) oraz z opcją wewnętrznego podawania chłodziwa, wyjątkowo ważnego przy obróbce materiałów trudnych w obróbce.

 

Wersja R45 IK – do otworów ślepych, z osiowym kanałem do podawania chłodziwa 

Wersja B IKR – do otworów ślepych, z promieniowych kanałami do podawania chłodziwa

 

Gwintowanie może być wykonywane zarówno na nowoczesnych wydajnych centrach obróbczych z dużymi prędkościami skrawania, jak i na maszynach numerycznych starszego typu oraz na konwencjonalnych obrabiarkach przy nieco niższych parametrach obróbki.


TOP w kategorii
 

Źródło: Fanar

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również