Izba Gospodarcza Przemysłu 4.0 – ważne deklaracje

Targi Kielce © Targi Kielce

Udostępnij:

Przy okazji Przemysłowej Wiosny 2018 w kieleckim ośrodku wystawienniczo–kongresowym podpisano list intencyjny w celu powołania Izby Gospodarczej Przemysłu 4.0.

Spotkanie dotyczące podpisania listu intencyjnego poprowadził Janusz Wójcik, prezes Stowarzyszenia Innowacyjnych Technologii SIT POLSKA w obecności Andrzeja Mochonia, prezesa zarządu Targów Kielce oraz Wiktora Krasy, prodziekana Wydziału Ekonomii Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych. Podczas spotkania 28 firm złożyło podpis i tym samym deklarację członkostwa w gronie. Do współpracy zaproszono przedstawicieli nauk, przemysłu, biznesu i administracji państwowej.Podpisanie listu intencyjnego to pierwszy krok do utworzenia Izby, do której zadań należeć będzie, między innymi tworzenie atmosfery przyjaznej współdziałaniu biznesu, nauki i administracji publicznej, czy reprezentowanie grup interesów przed rządem oraz wychodzenie z inicjatywą legislacyjną.

Z członkostwa w grupie będą płynąć następujące korzyści: pomoc w pozyskaniu finansowania, współpraca z lokalnym rynkiem edukacyjnym, w celu pozyskania pracowników (w szczególności szkołami ponadgimnazjalnymi i wyższymi), bardziej efektywne wykorzystanie danych, które posiada już każdy przedsiębiorca.

Izby Gospodarcze jako organy samorządne są nastawione na reprezentowanie i dbanie o interesy podmiotów w niej zrzeszonych, dzięki temu z łatwością mogą przejmować inicjatywy.Źródło: Targi Kielce

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również