Jastrzębska Spółka Węglowa ma nowego prezesa

©

Udostępnij:

Rada Nadzorcza JSW jednogłośnie dokonała wyboru Tomasza Gawlika na stanowisko prezesa zarządu JSW S.A. VIII kadencji. Nowy prezes giełdowej spółki obejmuje swoje stanowisko już w dniu dzisiejszym. Jest związany z JSW od 26 lat, a od 4 września tego roku jest również członkiem jej zarządu.

Tomasz Gawlik jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Na tej samej uczelni ukończył również Podyplomowe Studia Podatkowe w zakresie finansów i rachunkowości podatkowej. Z Grupą JSW związany jest od 1989 roku. Najpierw pracował w kopalni Jas-Mos a od 2005 roku w biurze zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej w Zespole Zamówień Publicznych i Umów.Od 2008 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora biura nadzoru właścicielskiego a następnie od 2010 roku funkcję dyrektora biura rozwoju strategicznego. Od 2013 roku pełnił funkcję prezesa zarządu Spółki Energetycznej „Jastrzębie” S.A. Od 4 września br. pełni w Spółce funkcję zastępcy prezesa Zarządu ds. strategii.

Posiada doświadczenie w tworzeniu i nadzorze nad realizacją długoterminowych planów strategicznych, przeprowadzaniu procesów restrukturyzacyjnych oraz wdrażaniu projektów ukierunkowanych na optymalizację procesów w przedsiębiorstwach.

Źródło: JSW

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również