Największe na świecie spotkanie on-line branży obróbki cieplnej metali

Największe na świecie spotkanie on-line branży obróbki Seco/Warwick

W dniach 27–29 września 2022 r., po raz trzeci pod egidą Grupy Seco/Warwick, odbędzie się największe wydarzenie on-line „e-Seminarium 4.2” dla branży obróbki cieplnej metali i metalurgii.

To trzy dni spotkań, w sumie 9 godzin eksperckich wykładów i dyskusji, podzielonych na trzy bloki tematyczne i niepowtarzalna szansa na zdobycie unikatowej wiedzy od branżowych tuz. Wśród nich np. Dan Herring („The Heat Treat Doctor”) – uznany za najbardziej wpływową osobę z branży obróbki cieplnej metali. Zapisy już wystartowały. Tegoroczne „e-Seminarium 4.2” będzie prawdziwą platformą wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy najbardziej uznanymi ekspertami i praktykami. Wydarzenie składa się z trzech niezależnych bloków tematycznych: technologia, siła innowacji oraz biznes. Będą one realizowane podczas dedykowanych dni, każdy z bloków potrwa trzy godziny, a możliwość ich obejrzenia także jest zwiększona trzykrotnie, bowiem nadawane będą w 3 strefach czasowych.

Powiązane firmy

SECO/WARWICK S.A.

– Uczestnicy seminarium każdego dnia będą mogli wybrać dogodną godzinę oglądania – 9, 15 lub 19 (CET), ponieważ streaming jest dostosowany do różnych stref czasowych naszych odbiorców. Po zakończeniu zaś każdy uczestnik ma dostęp do wszystkich wystąpień z każdego bloku i materiałów pomocniczych, co daje możliwość wrócenia do prezentowanych treści lub zobaczenia tego, czego nie widziało się wcześniej – mówi Katarzyna Sawka, wiceprezes marketingu Grupy Seco/Warwick. – Dajemy w sumie 9 godzin bardzo unikatowej i specjalistycznej wiedzy, a nasi gospodarze, partnerzy i prelegenci są gwarantem wysokiego poziomu merytorycznego całego wydarzenia.

Siła innowacji 

Pierwszy blok tematyczny (Siła innowacji) to trzy zagadnienia. Pierwsze z nich to branżowy panel dyskusyjny, w którym prezes Astor – Jarosław Gracel, prof. UZ dr hab. inż. Sławomir Kłos oraz Łukasz Sobolewski z Seco/Warwick odkrywają, jak wykorzystać sztuczną inteligencję w obróbce cieplnej oraz jak zmienia się branża w świetle Przemysłu 4.0. W drugim temacie tego bloku ujawnione zostaną sekrety technologii nawęglania – w tym LPC. Gospodarz rozmowy Grzegorz Głuchowski z Seco/Warwick oraz zaproszeni goście;  Anant Andhale – Kalayni Technoforge Ltd, Kai Werlitz – Härtewerk Chemnitz GmbH oraz Michał Bazel – Seco/Warwick opowiedzą o nawęglaniu próżniowym jako innowacyjnej alternatywie dla tradycyjnego nawęglania oraz o tym, jak technologie próżniowe zmieniają oblicze obróbki cieplnej. Ostatnie zagadnienie to rozmowa ekspertów o wyzwaniach związanych z produkcją nowatorskich proszków metalowych do wytwarzania addytywnego. Marcin Lisiewicz z Seco/Warwick zaprosił do dyskusji prof. Todda A. Palmera z Penn State oraz dr inż. Aamira Abida z Retech.

Biznes 

W drugim bloku tematycznym (Biznes) wystąpi Dan Herring znany „The Heat Treat Doctor”. Podzieli się on spostrzeżeniami i wiedzą o tym, w jaki sposób branża wykorzysta postępy w nauce o materiałach. W tym samym bloku poruszony zostanie gorący temat zmian klimatycznych i ich znaczenia w procesach obróbki cieplnej. Finałowy temat tego bloku będzie związany z branżą przekładni i łożysk. Dr inż. William „Mark” McVea, główny inżynier oraz dyrektor generalny KBE+, jeden z wiodących światowych ekspertów w dziedzinie przekładni, omówi, w jaki sposób ta transformacja wpłynie na działalność biznesową oraz w jaki sposób przemysł podchodzi do technik produkcyjnych, aby zaspokoić tę odkrywaną technologię i produkt.

Technologia

Blok trzeci to technologia, a w nim odwiedziny kilku miejsc, w których realizowane są procesy obróbki cieplnej. Czas więc na praktyczne studia przypadków pokazujące realne problemy oraz metody ich rozwiązywania.

Stal narzędziowa w obróbce cieplnej, jej technologia, zalety i wady oraz ciekawostki i praktyczne wskazówki to drugi temat tego bloku. Specjaliści, którzy o tym opowiedzą, to: Ankit Gupta – Modern Metals India, Jozica Pacnik – Miheu oraz Anita Kormendi – Flanshtech. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się również: Thomas Strabo – Expanite A/S, Marcin Wenta i Dennis Hansen – SonFlow A/S, Przemysław Skwierzyński – Geberit. Nie zabraknie również ekspertów z Seco/Warwick. Wystąpią: Jędrzej Malinowski, Grzegorz Głuchowski, Maciej Stanulewicz, Paweł Okińczyc i Kamil Siedlecki.

– Ambicją Grupy Seco/Warwick jest bycie firmą pierwszego wyboru w dostarczaniu rozwiązań do obróbki cieplnej i metalurgii. By być pierwszym wyborem, należy nieustannie wyznaczać kierunki rozwoju i standardy w tym zakresie oraz budować markę branżowego eksperta – dopowiada Sawka.

Co roku Seco/Warwick organizował stacjonarne seminarium, które po 22 latach zmieniło się w wydarzenie on-line – dziś będące standardem spotkań branży i ekspertów. By dostęp do tej unikatowej wiedzy był jak najszerszy, wydarzenie jest całkowicie bezpłatne. Nie jest to kolejny webinar, lecz e-spotkanie branży, które ma znacznie szerszy wymiar, w tym ekologiczny.

– Pandemia, restrykcje i troska o środowisko dotyczące podróżowania zmuszają do zmiany formuły wielu eventów. Dziś wydarzenia online to standard, który pokazał, że można uczestniczyć w spotkaniu z dowolnego miejsca na ziemi. Zalet jest mnóstwo: nie tracimy czasu i pieniędzy na podróże i otrzymujemy dostęp do specjalistów, naukowców i praktyków, których mamy na wyciągnięcie ręki. Dostajemy więcej, za mniej, chroniąc też środowisko przez niezostawianie swoją podróżą śladu węglowego. Seco jest Eco – uzupełnia Katarzyna Sawka.

Źródło: Seco/Warwick

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

Zobacz również

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę