Nowy przewodniczący Rady Nadzorczej Solaris. Reiter za Petru

© Reinter

Udostępnij:

Właściciele Solaris Bus & Coach na stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej powołali Janusza Reitera. Wcześniej tę funkcję pełnił Ryszard Petru.

- Janusz Reiter to osoba niezwykle ceniona za swoje dokonania zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju. W szczególności dużym uznaniem darzony jest na rynku niemieckim, który stanowi dla nas kluczowy kierunek eksportu - powiedziała Solange Olszewska, właścicielka firmy Solaris Bus & Coach.Janusz Reiter jest ekspertem do spraw stosunków międzynarodowych. W latach 1990-1995 piastował urząd Ambasadora RP w Niemczech, zaś w latach 2005-2007 był Ambasadorem RP w USA.

W latach 2008-2011 był specjalnym pełnomocnikiem Polski ds. klimatu. Jest założycielem i przewodniczącym rady fundacji Centrum Stosunków Międzynarodowych. Był członkiem rad konsultacyjnych i nadzorczych firm polskich i międzynarodowych.

Źródło: Solaris

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również