Oerlikon Balzers inauguruje nowe centrum klienta

Oerlikon Balzers © Oerlikon Balzers

Udostępnij:

Na początku kwietnia firma Oerlikon Balzers uruchomiła nowe centrum obsługi klienta w Querétaro w Meksyku. Podczas ceremonii otwarcia firma Oerlikon Balzers Mexico obchodziła także 20-lecie istnienia.

Nowy zakład stanowi kolejny ważny kamień milowy w strategii rozwoju Oerlikon Balzers, ponieważ pozwala firmie reagować na zwiększone zapotrzebowanie przemysłu motoryzacyjnego na wysokiej jakości powłoki i obróbkę cieplną.Dzięki nowej inwestycji, Oerlikon Balzers zwiększyła swoją ofertę w regionie o innowacyjne, przyjazne dla środowiska technologie PPD oraz Balitherm Primeform, które zapewniają zrównoważoną produkcję części samochodowych. Oba rozwiązania stanowią atrakcyjną alternatywę dla procesu chromowania, który od dawna uznawany jest za szkodliwy dla społeczeństwa i środowiska. W Querétaro Oerlikon Balzers będzie obsługiwać producentów OEM i dostawców z branży Tier 1 w przemyśle motoryzacyjnym, a także producentów form w przemyśle obróbki metali i przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Querétaro jest idealnie usytuowany w pobliżu klientów Oerlikon Balzers, co umożliwia skrócenie czasu dostawy i zapewnia wysokiej jakości usługi i doradztwo. Wraz z istniejącym zakładem w Querétaro, Oerlikon Balzers Mexico stał się wszechstronnym dostawcą rozwiązań powierzchniowych. Rozpoczęcie produkcji w Querétaro zmniejszyło obciążenie w amerykańskich centrach. Nowa lokalizacja jest dobrze przygotowana do obsługi pozostałych krajów Ameryki Łacińskiej.

Technologia PPD - przyjazna dla środowiska obróbka cieplna

Opracowana przez Oerlikon Balzers technologia PPD stanowi przyjazną dla środowiska i tańszą alternatywę chroniącą przed szkodliwym chromowaniem oraz konwencjonalnym azotowaniem. PPD zabezpiecza narzędzia, nadając im odporną na zużycie, hartowaną powierzchnię, idealną do wymagających procesów produkcyjnych. Ponadto, ze względu na wymiary maszyny, zastosowanie metody daje klientom z branży motoryzacyjnej możliwość ulepszenia dużych narzędzi do tłoczenia oraz form wtryskowych o masie do 40 ton i długości do 10 metrów. Ogromna pojemność komory PPD skraca czas realizacji, umożliwia wytwarzanie lepszych i trwalszych komponentów samochodowych poprzez poprawę właściwości powierzchni narzędzi, a także powoduje znaczące oszczędności dzięki mniejszej liczbie złomowanych części i zmniejszonej częstotliwości konserwacji narzędzi.Balitherm Primeform - wysokowydajne formy o wypolerowanych powierzchniach

Obróbka za pomocą Balitherm Primeform to idealny sposób na poprawę procesu rozformowywania, optymalizację niezawodności i poprawę jakości komponentów. Zwiększona twardość powierzchni sprawia, że formy wtryskowe są bardziej wytrzymałe, co skutkuje zmniejszeniem kruchości I odpryskiwania krawędzi oraz powstawania narostów. Ponadto umożliwia naprawy i polerowanie bez usuwania powłoki i ponownego pokrywania, co znacznie zmniejsza konserwację i przestoje. Balitherm Primeform to idealne rozwiązanie do form wtryskowych do tworzyw sztucznych w przemyśle motoryzacyjnym, meblarskim, opakowaniowym i medycznym.

Ceremonia otwarcia

- Postanowiliśmy zwiększyć naszą inwestycję w Querétaro i rozszerzyć nasze usługi, oferując technologię PPD, która zastępuje szkodliwy twardy chrom i jest rozwiązaniem w 100% przyjaznym dla środowiska - powiedział Marc Desrayaud, szef Oerlikon Balzers, w swoim przemówieniu w trakcie ceremonii otwarcia. - Nasza technologia PPD to wysokiej jakości, innowacyjne rozwiązanie, które sprawia, że produkcja jest bardziej wydajna, redukuje przestoje, a przede wszystkim poprawia jakość powierzchni komponentów naszych klientów. Przemysł meksykański jest silny i wierzymy w jego profesjonalną, ekonomiczną i ludzką siłę. Nasz zespół Oerlikon Balzers tutaj w Querétaro jest teraz gotowy i chce dostarczać naszym klientom najlepsze rozwiązania i usługi.


Źródło: Oerlikon Balzers

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również