Okrągły stół Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego

© Ministerstwo Rozwoju

Udostępnij:

Warszawa to kolejne miasto, w którym odbyła się dyskusja na temat strategicznego planu wdrażania europejskiego partnerstwa innowacyjnego w dziedzinie surowców. W wydarzeniu udział wziął wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński.

Jerzy Kwieciński podkreślił, że Polska optuje na forum UE za tym, by rola przemysłu w gospodarce unijnej zwiększała się. Przypomniał, że przemysł jest największym odbiorcą innowacji. - W planach naszego rządu podkreślamy, że polityka przemysłowa jest naszym priorytetem. Chcemy jej jednak nadać inny wymiar, bazując na wcześniejszych obszarach działalności, ale i na naszych potencjałach, które musimy lepiej wykorzystywać, opierając je na nowych rozwiązaniach technologicznych i biznesowych – podkreślił wiceminister Kwieciński.Zaznaczył, że rozwój polskiego przemysłu chcemy w większym stopniu opierać na innowacjach. - Zależy nam, by w proces ten jeszcze mocniej zaangażowały się firmy z sektora przemysłu. Silne uczelnie o tym profilu już mamy – powiedział wiceminister rozwoju i dodał, że stawiamy też na wzrost digitalizacji w polskim przemyśle.Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również