Powłoka dla łopatek turbiny. Inna niż wszystkie

powłoki, turbiny © Oerlikon

Udostępnij:

Oerlikon Balzers wprowadza na rynek Balinit Turbine Pro, wyjątkową grupę powłok odpornych na korozję i erozję, dedykowaną do przemysłowych turbin gazowych, parowych i lotniczych, w celu zwiększenia trwałości wydajności i obniżenia kosztów.

Powłoki Balinit Turbine Pro są optymalne jeśli chodzi o relację pomiędzy ich twardością a resztkowym naprężeniem ściskającym. Chronią łopatki turbin przed korozją i erozją, redukują uszkodzenia i koszty napraw, chronią powierzchnie i zapobiegają przestojom. Doskonale zabezpieczają przed erozją pochodzącą od cząstek stałych (SPE) jak i od kropli cieczy (LDE) bez negatywnego wpływu na wytrzymałość zmęczeniową elementów.Powłoki Balinit Turbine Pro są stosowane zarówno na gazowe turbiny przemysłowe, jak i parowe o wysokim (HP), średnim (IP) i niskim ciśnieniu (LP). Grupę tych powłok można wykorzystać na łopatkach o dużych rozmiarach, zachowując wysoką gładkość powierzchni <0,1 Ra µm.

Zespół ekspertów Oerlikon Balzers indywidualnie dostosowuje rozwiązania do powlekania, aby sprostać wymaganiom klientów dotyczących erozji, utleniania i ochrony przed korozją.

Testy wykazały, że Balinit Turbine Pro wyprzedza wszystkie inne powłoki pod kątem odporności na erozję. Powłoki te są 40 razy bardziej odporne na ten niekorzystny proces właśnie w porównaniu do stali a pięć razy bardziej w porównaniu z pozostałymi rozwiązaniami PVD. Przyjazna dla środowiska technologia powlekania przyczynia się do ogólnej poprawy wydajności wymaganej w przypadku turbin. Zmniejsza koszty operacyjne, wydłuża okresy między obsługowe i chroni przed wszelkiego rodzaju zużyciem.- Powłoki są nieodzownym elementem do osiągnięcia ambitnych celów określonych w segmentach rynku lotniczego i energetycznego - mówi Marc Desrayaud, szef Oerlikon Balzers Industrial Solutions. - Dzięki Balinit Turbine Pro, innowacyjnemu produktowi opracowanemu w bliskiej współpracy z partnerami z branży, możemy zaoferować rodzinę powłok, która charakteryzuję się najlepszymi parametrami - dodaje.

Źródło: Oerlikon

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również