Preferencyjne finansowanie inwestycji badawczych i innowacyjnych

© MF

Udostępnij:

Możliwość wykorzystania środków pochodzących z programów badawczych UE w obecnych wieloletnich ramach finansowych (2014-2020) za pośrednictwem polskiej instytucji finansowej to efekt umowy, która została podpisana 1 lipca br. podczas konferencji organizowanej przez Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej. MF na konferencji reprezentował wiceminister finansów Artur Radziwiłł.

Na podstawie umowy Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI), działający w ramach Grupy Europejskiego Banku Inwestycyjnego, przyznał Idea Bank S.A. gwarancje, dzięki którym bank udostępni ok. 80 mln złotych preferencyjnego finansowania, skierowanego do małych i średnich firm, podejmujących przedsięwzięcia inwestycyjne w ramach Programu Badawczego i Innowacyjnego UE (Horyzont 2020). Celem Programu jest wspieranie badań naukowych i innowacji, w tym wdrażania rozwiązań innowacyjnych, mających przyczynić się do wzrostu konkurencyjności gospodarki.Umowa zawarta pomiędzy EFI a Idea Bank S.A. stanowi przykład praktycznej realizacji celów przyświecających ogłoszonemu w grudniu 2014 r. przez Komisję Europejską "Planowi Inwestycyjnemu dla Europy" (tzw. Planowi Junckera), który zakłada pobudzanie inwestycji dla ożywienia gospodarki europejskiej.źródło: Ministerstwo Finansów

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również