Premierowa edycja specjalistycznych Targów Odlewów i Odkuwek CastForge w Stuttgarcie

targi CastForge © Targi Stuttgarckie

Udostępnij:

W dniach od 5 do 7 czerwca na terenach targowych zlokalizowanych tuż przy lotnisku w Stuttgarcie i autostradzie A8 miała miejsce premierowa edycja Targów Odlewów i Odkuwek CastForge.

Targi zostały bardzo dobrze przyjęte zarówno przez odlewnie, kuźnie i inne firmy z branży pragnące pokazać swoją ofertę i możliwości produkcyjne, jak i przez gości poszukujących konkretnych rozwiązań dla swoich przedsiębiorstw. 153 wystawców z 18 krajów w hali 6 (Oskar Lapp Halle) zaprezentowało kompleksowe porfolio dla branży, pełny łańcuch produkcyjny począwszy od odlewanych i kutych półfabrykatów, poprzez obróbkę mechaniczną, aż po gotowy produkt. W centrum zainteresowania imprezy znalazły się odlewy staliwne i żeliwne.

Wśród ogółu wystawców znalazło się aż 21% firm z zagranicy, w tym 8 z Polski (Odlewnia Żeliwa Śrem z Grupą PGO, Zamet Budowa Maszyn, Kuźnia Sułkowice, Odlewnia Żeliwa Simiński Ordon, SKB Drive Tech, Odewnie Polskie oraz Thoni Alutec), co jest bardzo dobrym wynikiem w przypadku nowych targów i dobrze rokuje na przyszłość.


Targom CastForge udało się stworzyć wyjątkową platformę wymiany informacji i kontaktów handlowych dla branży odlewów i odkuwek, która do tej pory podczas innych imprez wystawienniczych była „zagubiona” wśród oferty z wielu innych branż. Odwiedzający z firm produkujących maszyny i urządzenia, pojazdy użytkowe, pompy i sprężarki oraz zajmujących się techniką napędową docenili targi CastForge umożliwiające znalezienie wartościowych produktów oraz konkretnych rozwiązań dla swoich firm.

Imprezę odwiedziło około 3.700 specjalistów z 32 krajów (najwięcej z Niemiec, Włoch, Szwajcarii, Austrii, i Francji). Podobnie jak w przypadku wystawców targi zanotowały wysoki 24% odsetek zwiedzających z zagranicy. Ponad 80 procent gości deklarowało chęć dokonania inwestycji i zakupów na targach. 70% odwiedzających oceniło, że CastForge skoncentrowane na odlewach i odkuwkach prezentują właściwe portfolio oferty i wyraziło zamiar ponownych odwiedzin na targach.

Wystawcy, którzy po raz pierwszy byli na targach CastForge byli pod wrażeniem koncepcji imprezy, jej profesjonalnego przygotowania, a przede wszystkim dużej liczby rozmów i kontaktów, które udało im się nawiązać z potencjalnymi odbiorcami. Pan Leszek Szwalbe kierownik działu „Badania i Rozwój” Odlewni Żeliwa Śrem podkreślił, że profil imprezy idealnie pasuje do Grupy PGO, która zrzesza zarówno odlewnie żeliwa, jak i odlewnie staliwa i kuźnię. Ocenił, że oczekiwania co do imprezy zostały więcej niż spełnione, szczególnie był pod wrażeniem wysokiej fachowości odwiedzających i profesjonalnej organizacji.


TOP w kategorii
Targi Stuttgarckie – organizator imprez, potwierdziły, iż dzięki dobremu przyjęciu imprezy przez branżę, CastForge znajdą się na stałe w kalendarzu targowym. Na podstawie komentarzy koncepcja imprezy zostanie rozwinięta i uzupełniona, w szczególności jeśli chodzi o ustalenie cykliczności, odpowiedniego terminu, atrakcyjnego programu ramowego i pasujących imprez towarzyszących targom.

Źródło: Targi Stuttgarckie

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również