Prima Power opracowała własny laser światłowodowy

Preview
Prima Power
Reklama
Reklama

Prima Power ogłosiła zakończenie fazy projektowania i rozpoczęła produkcję wysokowydajnego źródła lasera w technologii światłowodowej. Tym samym stała się pierwszym na świecie producentem maszyn laserowych, który opracował wewnętrznie własne źródło lasera w technologii światłowodowej.

Źródło lasera CF3000 (3 kW) zostało pomyślnie zainstalowane u wybranych klientów firmy. Za produkcję będą odpowiedzialne zakłady Grupy Prima Industrie w USA, Barone Canavese (Włochy) i w dalszej kolejności zakład w Suzhou (Chiny). W tym roku zostanie także wprowadzony laser CF4000 (4 kW).
Do tej pory jedynym dostawcą źródeł lasera dla Grupy była amerykańska firma IPG Photonics, z którą Prima Power nadal utrzymuje długotrwałe relacje. Opracowany produkt stanowi alternatywę, w przypadku tak ważnego dla firmy strategicznego podzespołu, jakim jest światłowodowe źródło lasera – obecnie najlepsza technologia dla określonych zastosowań.

Reklama

Powiązane firmy

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama