Rekordowe Targi EUROTOOL® 2014

©

Udostępnij:

Rekordowy, bo aż 40-proc. wzrost powierzchni wystawienniczej, ponad 400 producentów i dystrybutorów z Polski oraz z zagranicy. Światowe premiery produktów i usług oraz ponad setka maszyn w cyklu produkcyjnym. Największa w Polsce strefa kooperacji, nowy salon Automatyki i Robotyki, zagraniczne misje gospodarcze oraz kongres CAX Innovation – organizowany po raz pierwszy w naszym kraju. Już za tydzień rozpocznie się wyjątkowa edycja Międzynarodowych Targów EUROTOOL® połączona z 6. edycją Targów BLACH-TECH-EXPO (14-16 października).

Międzynarodowe Targi EUROTOOL® od kilkunastu lat uznawane są za jedno z najważniejszych branżowych wydarzeń w Europie Środkowo-Wschodniej. Odwiedzają je tysiące specjalistów. Firmy prezentujące swoje oferty robią tu najlepsze interesy. Tym razem targi odbędą się po raz pierwszy w nowoczesnym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Informacja o przenosinach do nowoczesnego EXPO Kraków spowodowała ogromne zainteresowanie wystawców, którzy wynajęli aż 40% więcej powierzchni wystawiennicze niż w roku ubiegłym.– Czekaliśmy na ten obiekt wiele lat i w końcu jest. Najbardziej podoba mi się otwarta, nieograniczona słupami przestrzeń w halach, a także mniejsze sale konferencyjne, które dają nam możliwość spotkań biznesowych w gronie wystawców - mówi Piotr Honc, właściciel firmy MEXIM.

Miałem przyjemność uczestniczyć w otwarciu nowej hali i było imponujące, podobnie jak obiekt, który zrobił na mnie ogromne wrażenie. Wracam tu po okresie nieobecności. Zapowiada się, że wkrótce ta impreza powróci do roli wiodącej w kraju – mówi Piotr Pachczyński z firmy Faktor.

I faktycznie EUROTOOL® ma teraz wszystkie atuty, by tak się stało. Światowej klasy obiekt z pojemnym parkingiem, dwoma halami wystawienniczymi bez słupów i ścian działowych, 13 tys. m2 powierzchni użytkowej, salami seminaryjnymi o różnej wielkości, pokojami spotkań, restauracją oraz podłogą o nośności 40 kPa i obszerne bramy rozładunkowe, pozwalające na ekspozycję dużych i ciężkich maszyn. Gdy dołożymy do tego starannie zaplanowany program towarzyszący z udziałem ekspertów z Polski i zagranicy oraz Kraków – jedno z najlepszych europejskich miast dla uprawiania turystyki biznesowej, to już teraz uznamy, że zbliżająca się edycja targów będzie wyjątkowa. 

Pozycje obowiązkowe

Odwiedzający targi zobaczą nie tylko ponad setkę maszyn w cyklu produkcyjnym, niezliczoną ilość nowości, światowe premiery produktów i usług, ale także skorzystać z bogatego programu towarzyszącego. Tu na plan pierwszy wysuwa się z pewnością SalonTechnologii CAx, czyli propozycja dla inżynierów, ceniących sobie wygodę i korzystających z nowoczesnych narzędzi pracy. Uzupełni go organizowany po raz pierwszy w Polsce Kongres CAX Innovation.

Niewątpliwą atrakcją będzie z pewnością Salon Automatyki i Robotyki. To jedna z nowości tegorocznej edycji Targów, w zakres której wchodzą zagadnienia związane z automatyzacją i sterowaniem produkcją, robotyzacją stanowisk obróbczych i utrzymania ruchu w nowoczesnych zakładach przemysłowych. W salonie swoją ofertę zaprezentują producenci i dystrybutorzy: robotów przemysłowych, manipulatorów, systemów automatyzacji, komponentów, sterowników i napędów. Ogromne zainteresowanie wystawców tą tematyką zapowiada stałą pozycje salonu w ramach targów.

 

Trzy dni atrakcji i nowości

Już 14 października, w pierwszym dniu, uczestnicy targów dowiedzą się jak produkować taniej i szybciej – w Strefie Wiedzy odbędą się szkolenia z zakresu poprawy wydajności produkcji prowadzone przez ekspertów z firmy Lean Action Plan i Lean Action Sp. z o.o.

Drugiego dnia targów – 15 października warto wziąć udział w całodniowym "Seminarium obróbki cieplnej" organizowanym przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej w sali Praga. W sali Budapeszt z kolei zostanie zorganizowane "Polsko-węgierskie forum dostawców dla przemysłu motoryzacyjnego". Warto też zaglądać do Strefy Wiedzy, gdzie przez 2 dni – w środę i czwartek – będzie odbywać się Kongres CAx Innovation.

Wśród targowych nowości zobaczyć będzie można m.in. najnowsze oprogramowanie do projektowania 3D (stoisko CNS Solutions), serwoelektryczne prasy krawędziowe CONE (stoisko POL-SVER), skaner laserowy HP-L-20.8 dla ROMER Absolute Arm (stoisko Hexagon Metrology), centrum obróbcze DUGARD 1000E (stoisko JAFO) oraz nowy trend w automatyzacji produkcji, czyli Obróbkę w 5 osiach zaprezentowaną przez firmę FANUC. 

 

Siła kooperacji

Po raz czwarty w trakcie targów zostanie zorganizowany Salon Kooperacji Przemysłowej – największe na polskim rynku spotkanie kooperantów z zakresu obróbki skrawaniem, przeróbki plastycznej, regeneracji narzędzi, modernizacji maszyn, itp. W ubiegłym roku w Salonie i towarzyszących mu polsko-niemieckich spotkaniach kooperacyjnych uczestniczyło ponad 100 podwykonawców z Polski, Niemiec, Czech, Słowacji, Węgier i Danii. Salon Kooperacji Przemysłowej to przede wszystkim szansa dla małych i średnich firm na nawiązanie współpracy z dużymi rynkowymi graczami.

Z misjami gospodarczymi do Krakowa przyjadą przedsiębiorcy z Francji i Algierii.

 

Smok Wawelski w EXPO Kraków

Na czas trwania targów EUROTOOL® i BLACH-TECH-EXPO do hali EXPO zostanie przeniesiony smok wawelski. To nie żart, a wynik niezwykłej akcji Targów w Krakowie i wystawców. W ramach współpracy powstaną dwie repliki krakowskiego smoka wawelskiego. Jedna z nich trafi na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej, a druga stanie w hali EXPO Kraków. Tym samym pod młotek trafi jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta, któremu twórcy komiksów Marvella nadali przydomek krakowskiej bestii. Niezwykłego zadania podjęła się firma SCANTECH, która zeskanowała rzeźbę oraz firma AEP Engineering Polska, która wykonała replikę z dostarczonego projektu. Wszystko odbyło się za wiedzą i zgodą prof. Bronisława Chromego – autora oryginalnej rzeźby. W trakcie targów będzie można podziwiać niezwykłe dzieło. Projekt współfinansowały Targi w Krakowie oraz wspierała firma Remal.

Z kolei najlepsze produkty targowe powalczą tradycyjnie w Konkursie Targowym o statuetki Złotych Smoków.

www.targi.krakow.pl

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również