Roboty KUKA w fabryce kiełbasy

Kuka, robot KR Quantec © Kuka

Udostępnij:

W zakładzie Bizerba SE & Co. KG pracują trzy roboty KUKA z rodziny KR Quantec pro. Doprowadzają one aluminiowe obudowy do dwóch szlifierek, w których następuje ich obróbka wstępna i wykańczająca oraz polerowanie. Aluminiowe obudowy są stosowane w maszynach do cięcia kiełbasy.


Trzy roboty KR Quantec zajmują się szlifowaniem i polerowaniem
Wstępnie wyfrezowane, aluminiowe obudowy są doprowadzane za pośrednictwem systemu stołu przesuwnego do pierwszego robota KR 120 R2500 pro z rodziny KR Quantec pro. Jego zadaniem jest obróbka obudów w dwóch szlifierkach, zajmujących się obróbką wstępną i wykańczającą. Oszlifowane elementy są z powrotem wyprowadzane za pośrednictwem stołu przesuwnego. Następnie jeden z pracowników przekazuje je do dwóch kolejnych robotów. Zajmują się one szlifowaniem końcowym obrabianych przedmiotów i ich polerowaniem za pomocą maszyny polerskiej.


TOP w kategorii
Roboty do dużych obciążeń odciążają pracowników i zwiększają produktywność
Rozwiązanie automatyzacyjne, zastosowane w firmie Bizerba, doprowadziło do wzrostu produktywności pracowników o ok. 15%, a ponadto dzięki odciążeniu pracowników znacznie zmniejszył się odsetek zachorowań.

Źródło: Kuka

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również