Seminarium "Nowoczesne Trendy w Obróbce Cieplnej" dobiegło końca

© SECO

Udostępnij:

14 i 15 września, w urokliwym pałacu Mierzęcin spotkali się eksperci ze świata nauki i biznesu, by uczestniczyć w zorganizowanym przez SECO/WARWICK, seminarium szkoleniowym "Nowoczesne Trendy w Obróbce Cieplnej". Liczne prelekcje, panele dyskusyjne, wykłady autorytetów z tej dziedziny – tak można opisać coroczne spotkania pod banderą SECO/WARWICK.

W tym roku, część merytoryczna składała się z 13 wykładów, a w roli prelegentów wystąpili inżynierowie praktycy oraz autorytety branżowe i naukowe. Seminarium zostało otworzone przez wiceprezesa zarządu Jarosława Talerzaka, który przypomniał 25-letnią historię tworzenia imperium obróbki cieplnej.Pierwszego dnia swój wykład miał prof. D. H. Herring, światowej klasy ekspert z zakresu obróbki cieplnej i metalurgii, rozwoju nowych produktów, który przedstawił najlepsze metody hartowania kół zębatych wrażliwych na deformacje. Z kolei, prof. J. Pacyna, będący autorytetem w dziedzinie metaloznawstwa i metalurgii proszkowej z AGH w Krakowie, opowiadał o obróbce cieplnej stali w świetle zasady wystarczającej hartowności, zaś o zaletach nowoczesnej technologii azotowania gazowego – ZeroFlow®, minimalizującej zużycie mediów procesowych i redukującej emisję gazów po procesowych – wypowiadał się Tomasz Przygoński, dyrektor rozwoju urządzeń segmentu thermal wspierający zespoły spółek grupy SECO/WARWICK, w zakresie rozwiązań technicznych i ich rozwoju.

Drugi dzień spotkania, moderowany przez prof. L. Małdzińskiego, znawcę azotonawęglania z Politechniki Poznańskiej, przeznaczony został na omówienie zależności między łańcuchem produkcyjnym i obróbką cieplną, zaś na aspekcie zwiększania efektywności i produktywności, dzięki zastosowaniu aplikacji nawęglania próżniowego na bazie linii Vector – CaseMaster i UniCase Master® skupił się dr Maciej Korecki wiceprezes zarządu segmentu próżni.

Na tegorocznym, dwudniowym seminarium, uczestnicy spotkania zgłębiali tematy z zakresu: inżynierii materiałowej, procesów i technologii obróbki cieplnej, a także pozostałych narzędzi oraz wyposażenia wspomagającego produkcję. Cały zakres tematyczny przedstawiany był w ujęciu ekonomicznym, jakościowym i wydajnościowym, bowiem te trzy hasła były motywem przewodnim Seminarium.

- Seminarium Szkoleniowe SECO/WARWICK to idealny sposób na wymianę doświadczeń, poszerzenie wiedzy branżowej i nawiązanie kontaktów biznesowych - mówi Katarzyna Sawka, globalny dyrektor marketingu Grupy SECO/WARWICK.

- SECO/WARWICK jest firmą redefiniującą koncept zaawansowanych technologii, których wydajność może być większa przy mniejszym zużyciu energii, niższych kosztach i ulepszonych projektach technicznych Ekonomia, jakość i wydajność to trzy hasła dające przewagę technologiczną, operacyjną i rynkową, we wszystkich procesach obróbki cieplnej, a które łączyły tegoroczne Seminarium Szkoleniowe. Już dzisiaj, zapraszamy na przyszłoroczną i wyjątkową, bo już XX edycję seminarium szkoleniowego SECO/WARWICK - dodaje Sawka.Źródło: Materiał organizatora

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również