System ekstrakcji dymu od firmy ULT

odsysanie dymu, filtr powietrza, zanieczyszczenia, ULT AG © ULT AG

Udostępnij:

ULT zaprezentował kolejny produkt serii ULT 200.1 – jest to LAS 200.1. Kompaktowy i mobilny system odsysania dymu laserowego charakteryzuje się przede wszystkim nową koncepcją filtra, która znacznie zwiększa skuteczność usuwania zanieczyszczeń.

Nowo zaprojektowany pakiet filtra wstępnego z matą filtracyjną i filtrem panelowym pozwala znacznie wydłużyć żywotność całego systemu, co skutkuje znacznie niższymi kosztami eksploatacji w długim okresie. Zastosowanie gruboziarnistych filtrów pyłu oraz drobnego pyłu zgodnie z ISO 16890 znacznie wydłuża żywotność filtra głównego H14. Atut w postaci różnorodnych filtrów

Użytkownicy czerpią korzyści nie tylko z wyższego stopnia separacji, ale także z powietrza wylotowego o jeszcze niższej zawartości cząstek stałych <0,005%. Modułowość systemów odciągowych umożliwia wysoki stopień elastyczności w odniesieniu do zmieniających się warunków procesu, ponieważ jednostki są wyposażone w różne rodzaje filtrów, zgodnie z wymaganiami. LAS 200.1 może być wyposażony w maksymalnie cztery elementy detekcyjne, takie jak ramiona odciągowe lub węże (DN 50, 75, 80).

Specjalnie opracowana technologia ecoflow CS® automatycznie zwiększa i zmniejsza moc ssania urządzenia w zależności od liczby użytych punktów ekstrakcji. Dzięki temu zintegrowanemu utrzymaniu stałej próżni i wybieranym zakresom ciśnienia, zdolność ekstrakcji systemu może być elastycznie dostosowana do odpowiednich warunków pracy. Ponadto technologia ta może automatycznie kompensować straty ciśnienia powodowane przez obciążone filtry.


TOP w kategorii
Dodatkowe możliwości

Zintegrowany interfejs M12 umożliwia komunikację z systemem przetwarzania laserowego wyższego poziomu. Możliwe jest więc, że system ekstrakcji zostanie uruchomiony tylko podczas aktywnego użytkowania urządzenia laserowego. Oszczędza to koszty i jest znacznie wygodniejsze dla operatorów systemu.

Dalszą wartość dodaną oferuje bogate portfolio oryginalnych akcesoriów, które zostały specjalnie zaprojektowane dla urządzeń serii ULT-200.1. W ten sposób użytkownicy instalacji oszczędzają czasochłonnego wyszukiwania odpowiednich akcesoriów.

Źródło: ULT AG

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również