Targi Toolex 2018 zakończone

© Raven Media

Udostępnij:

Blisko 600 polskich i światowych marek działających w branży obrabiarek, narzędzi i technologii obróbki czekało na odwiedzających targi Toolex 2018, które odbyły 2-4 października w Centrum Targowo-Konferencyjnym EXPO Silesia w Sosnowcu.

W dwóch halach o łącznej powierzchni 15 tys. m kw. zaprezentowało się prawie 500 wystawców z 15 krajów z całego świata. Wśród nich m.in. Fanuc, Schunk, DMG Mori Polska, Machine Tools International, GF Machinig Solutions, Abplanalp, TBI Technology, APX Technologie, Carl Zeiss, CAMDivision i Poltra, które już po raz kolejny zawitały do Sosnowca.Targi Toolex – jak podkreślił Artur Kołodziejczyk, CEO w firmie Seron, producenta maszyn CNC – były dobrą okazją do przedstawienia swojej oferty oraz nawiązania wielu nowych kontaktów biznesowych. - To były dla nas trzy intensywne dni, bo rozmowy prowadziliśmy także poza targami - przyznał Artur Kołodziejczyk. - Były to jednak dni dla nas bardzo owocne, bo udało nam się rozpocząć kilka ciekawych i dobrze rokujących na przyszłość tematów – dodał.

 

Gros firm, które zdecydowały się zaprezentować swoją ofertę na sosnowieckich targach to narzędziówki. - Toolex to ostatnie targi, w których bierzemy udział w tym roku – powiedział Marcin Nowakowski, prezes firmy Mastermet, producenta narzędzi do obróbki skrawaniem. - W tym roku oprócz produktów, których jesteśmy dystrybutorem od kilku lat, wystawiamy także narzędzia własnej produkcji, którą zajmujemy się od dwóch lat. Nasze narzędzia z węglika spiekanego trafiają do przemysłu motoryzacyjnego i lotniczego oraz do producentów form – dodał i jednocześnie zdradził, że Mastermet w ciągu dwóch lat planuje wybudować nowy zakład produkcyjny, który ma mieścić się przy ul. Granicznej we Wrocławiu.


Galeria artykułu


Tegorocznym targom Toolex towarzyszyły także liczne seminaria i prelekcje. O innowacyjnych technologiach w obróbce skrawaniem, w tym m.in. o środkach smarnych MQL opowiadał Paweł Ziobro z firmy ZP-TEAM. Z kolei ambasada Szwajcarii zorganizowała Forum Swiss Precision, w trakcie którego swoje krótkie prezentacje zaprezentowali przedstawiciele tamtejszych firm: Erowa, Güdel, Jenoptik, Oerlikon Balzers Coating i GF Machining Solutions, a także przedstawiciele Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej. - Przemysł maszynowy oraz precyzyjny to niezwykle ważne gałęzie przemysłu dla Szwajcarii, kto wie czy nie najważniejsze zaraz obok produkcji zegarków. Stąd właśnie nasza obecność w Sosnowcu – nie ukrywała Marta Stępień, zastępca dyrektora Swiss Business Hub Polska przy Ambasadzie Szwajcarskiej.

Dodajmy, że w tym roku targom Toolex towarzyszyły jeszcze dwa inne wydarzenia branżowe – OILexpo i WIRTOTECHNOLOGIA.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również