Tylko w tym roku z JSW odejdzie 1700 osób

© Materiał prasowy JSW

Udostępnij:

W ciągu pół roku stan zatrudnienia w Jastrzębskiej Spółce Węglowej zmniejszył  się o 1200 osób, a do końca roku powinno jeszcze odejść ponad 500 kolejnych osób.

W ten sposób na koniec roku w JSW będzie pracowało 24 700 osób. W roku 2016 przewidywane jest odejście niemal 1200 osób, co oznacza że w ciągu dwóch lat zatrudnienie w spółce zmniejszy się o 2 900 osób. Należy przy tym zaznaczyć, że są to jedynie odejścia z przyczyn naturalnych, a więc na emerytury i renty. Spółka nie przewiduje innego sposobu redukcji zatrudnienia.- Pracownicy otrzymali w 2011 roku 10-letnie gwarancje zatrudnienia i zamierzamy tej obietnicy dotrzymać. Jesteśmy w stanie osiągnąć znaczny spadek zatrudnienia tylko z powodu naturalnych odejść i wstrzymania przyjęć. Oczywiście nie możemy sobie pozwolić na całkowite zablokowanie przyjęć pracowników do ciągu technologicznego, ale na pewno jest tam pole do wzrostu wydajności poprzez wykorzystanie wewnętrznych rezerw organizacyjnych – podkreśla Edward Szlęk, prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Zmniejszenie stanu zatrudnienia przekłada się na obniżenie kosztów pracy. W skali roku jest to spadek o około 150 mln złotych.

Źródło: Informacja prasowa

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również