Vistal ze sporym kontraktem na rynku skandynawskim

© Vistal

Udostępnij:

Grupa Vistal pozyskała kolejny kontrakt na rynku skandynawskim w Szwecji. Umowa zawarta z HOCHTIEF Infrastructure GmbH oddział w Szwecji dotyczy wykonania oraz montażu przez Vistal Gdynia, konstrukcji stalowej obiektów mostowych w Sztokholmie w rejonie Västberga Allé. Wartość umowy to 25,6 mln zł. 

- Umowa pozyskana została przy udziale naszej spółki zależnej w Goteborgu w Szwecji, której celem jest ułatwienie dalszej ekspansji Grupy Vistal w krajach Skandynawii - mówi Ryszard Matyka, prezes zarządu Vistal Gdynia SA.Inwestorem przedsięwzięcia jest miasto Sztokholm. Umowa dotyczy produkcji oraz montażu wiaduktu nad koleją oraz kładki pieszo – rowerowej o łącznym tonażu 1 300 ton. Nowy obiekt wyprodukowany przez Vistal zastąpi istniejącą konstrukcję betonową – Bro över Stambanan z 1961 roku. Wiadukt usprawni komunikację w tym rejonie stolicy Szwecji, a jednocześnie będzie wyróżniał się zarówno formą architektoniczną jak i kolorystyką.

Produkcja rozpocznie się w grudniu tego roku, a prace montażowe na budowie w Sztokholmie będą prowadzone od wiosny 2016 r. i zakończą się wiosną roku 2017 r. Specyfika projektu wymaga dużego doświadczenia i kwalifikacji kadry inżynierskiej. Montaż zamówionej konstrukcji będzie odbywał się przy otwartym ruchu kolejowym pod wiaduktem, a jego wstrzymania, głównie nocą, będą bardzo krótkie. Vistal zastosuje trzy metody montażu: nasuwanie podłużne, z użyciem dźwigów mobilnych oraz heavy lifting sekcji łuku.

Źródło: Vistal

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również